O planach mBanku na udostępnienie aplikacji w Huawei AppGallery pisaliśmy już kilka tygodni temu. Teraz apka jest już dostępna dla urządzeń korzystających z Google Mobile Services. Wkrótce będzie dostępna również na smartfonach z serii P40, a także na modelach Y6p, Y5p i Mate 30 Pro – czytamy w komunikacie.

Huawei AppGallery mBank

W Huawei AppGallery można pobrać aplikację mBanku

Z danych mBanku wynika, że użytkownicy smartfonów Huawei stanowią około 20% wszystkich klientów z aplikacją banku. W momencie, gdy chiński producent smartfonów popadł w konflikt z USA został odcięty od wielu usług Google. Huawei nie może oferować rozwiązań Google w Europie, na czym mocno ucierpieli posiadacze smartfonów chińskiego producenta. Chodzi między innymi o brak dostępu do sklepu Google Play i co za tym idzie do wielu przydatnych aplikacji – w tym także tych bankowych.

Huawei podaje, że obecnie w AppGallery znajduje się ponad 900 polskich aplikacji, a w sumie ze sklepu korzysta około 390 mln użytkowników na całym świecie. Na marginesie warto przypomnieć, że Huawei zamierza pójść śladem Apple i rozpocząć wydawanie kart płatniczych. Huawei Card będzie można powiązać z Huawei Pay, a plastik ma być wydawany przez chińską organizację płatniczą Union Pay.