Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple czy Amazon – kto pierwszy przekroczy 1 bilion USD?

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Amazon#Apple
Opublikowano: 14 maja 2018, 10:51 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 19:00

Apple może zostać pierwszą publiczną amerykańską firmą notowaną na giełdzie, której wartość przekroczy 1 bilion USD. Musi się spieszyć, bo Amazon depcze mu po piętach. Kto wygra ten wyścig?

Tylko w ostatnim roku akcje Apple wzrosły o 24% – wiąże się to z premierą najdroższego smartfona w ofercie firmy, czyli iPhone’a X. Mimo to, popyt na sprzęt był nieco niższy niż zakładali inwestorzy. Nie zmienia to faktu, że firma osiągnęła rekordowy poziom 934 mld USD. Zaraz za nią plasuje się Amazon, który już teraz może pochwalić się wartością rynkową na poziomie 780 mld USD. O sprawie informuje serwis Reuters.

Apple i Amazon idą na rekord

Apple pochwaliło się wynikami za I kwartał 2018 roku – firma odnotowała 61 mld USD przychodu, co stanowi wzrost na poziomie 16%. Najbardziej popularnym smartfonem wśród kupujących okazał się iPhone X. Firma dodatkowo planuje zwrócić 100 mld USD swoim akcjonariuszom. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Należy zwrócić uwagę na wzrost przychodów z subskrypcji Apple Music i App Store. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy Apple zdobyło w sumie 30 mln subskrypcji, co daje łączną liczbę 270 mln wszystkich subskrypcji. Przychody z tych usług stanowią już 15% wszystkich przychodów firmy.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że w pierwszym kwartale 2018 roku Amazon odnotował zysk w wysokości 1,6 mld USD netto – rok wcześniej firma za ten sam okres uzyskała 724 mln USD. Dodatkowo akcje firmy wzrosły o ponad 7%, a jej wartość rynkowa o 30%. Firma doskonale radzi sobie na rynku, a strategie reklamowe i podejście firmy do branży spożywczej w Ameryce Północnej opłaciły się. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Warto dodać, że spółka podpisała umowę z NFL (National Football League), dzięki której zyskało prawo do transmitowania meczy na 2018 i 2019 rok. Amazon rozszerza swoją ofertę o nowe usługi, by powiększyć grono odbiorców.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-i-amazon-kto-pierwszy-przekroczy-1-bilion-usd