Pod koniec września biuro prasowe PayU potwierdziło wprowadzenie Apple Pay w obsługiwanych przez siebie sklepach i serwisach internetowych. Wtedy firma nie zdradzała o o jakie punkty chodzi, zasłaniając się tajemnicą handlową. W dzisiejszej informacji prasowej czytamy, że pierwszymi serwisami obsługiwanymi przez PayU, w których można zapłacić portfelem cyfrowym od Apple jest Siepomaga.pl i RatujemyZwierzaki.pl.

Siepomaga.pl i RatujemyZwierzaki.pl pierwszymi serwisami z Apple Pay w PayU

PayU zdradza, że Apple Pay sukcesywnie będą wdrażać kolejne sklepy i serwisy internetowe. Jakie? Niestety na razie nie wiadomo. Dla Fundacji Siepomaga wprowadzenie mobilnych metod płatności to jeden z kluczowych aspektów działalności – łatwy proces przekazania darowizny przez darczyńcę często decyduje o sukcesie zbiórki.

Aby zapłacić z Apple Pay na telefonie, będąc w sklepie lub serwisie internetowym, wystarczy wybrać płatność PayU, a następnie kliknąć kafelek „Apple Pay” na stronie z wyborem metod płatności i zatwierdzić transakcję za pomocą touch ID (odcisku palca posiadacza urządzenia). Więcej o płatnościach Apple Pay można przeczytać tutaj.

Jeżeli chodzi o integratorów płatności, to jako pierwszy w Polsce taką usługę wprowadził PayLane, należący do Polskich ePłatności. Apple Pay wdrożył także kantor internetowy Cinkciarz.pl, gdzie portfelem cyfrowym firmy z Cupertino można opłacać przekazy pieniężne.

Apple Pay jest już dostępne w większość dużych banków w Polsce. W zeszłym tygodniu usługa zadebiutowała w PKO Banku Polskim, a na początku przyszłego roku mobilne płatności Apple mają pojawić się także w ING Banku Śląskim. Jedynie Bank Millennium wciąż wzbrania się przed tym standardem…