Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple Pay w Czechach już za miesiąc

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple Pay#Santander
Opublikowano: 14 stycznia 2019, 15:26 Aktualizacja: 18 kwietnia 2019, 21:19

Już za miesiąc płatności Apple Pay zadebiutują u naszych południowo-zachodnich sąsiadów. Elektroniczny portfel od Apple powinien pojawić się w Czechach jeszcze przed końcem lutego.

Pierwszymi bankami, które wdrożą Apple Pay w Republice Czeskiej będą mBank, Komercni banka, Moneta i AirBank. W następnym roku ich śladem mają pójść Equa Bank i Creditas. O sprawie szerzej pisze serwis expats.

Czesi czekają na Apple Pay

Apple Pay będzie nowością na czeskim rynku, ale mieszkańcy Pragi i okolic mogli się już oswoić z płatnościami przy użyciu smartfona. Od 2017 roku w Czechach działa Google Pay, czyli usługa przeznaczona dla telefonów z Androidem. Google Pay wspierają takie banki jak Komercni banka, Monet, mBank, J & T Bank, Fio Bank i Equa Bank.

Elektroniczny portfel Apple powinien znaleźć szerokie grono zwolenników w Republice Czeskiej. Zgodnie z badaniem Mastercard z września 2018 roku Czechy są rynkiem, na którym królują płatności zbliżeniowe. Już 93% wszystkich transakcji u naszych sąsiadów stanowią operacje zbliżeniowe. To najlepszy wynik w Europie. Polska znalazła się na drugim miejscu z odsetkiem na poziomie 85%.

Przypomnijmy, że w Polsce Apple Pay działa od zeszłego roku. Elektroniczny portfel dla użytkowników iPhone’ów jest dostępny w takich bankach jak PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, mBank, Bank Pekao, Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Nest Bank i Raiffeisen Polbank. Niebawem usługa zadebiutuje także w Banku Millennium.

Na razie na Apple Pay wciąż muszą czekać klienci ING Banku Śląskiego. W październiku bank informował, że wdrożenie nastąpi „wkrótce” – co w przypadku Apple Pay zazwyczaj oznaczało 3 miesiące. Mamy już jednak styczeń, a o wdrożeniu ani widu ani słychu. Klienci ING muszą uzbroić się w cierpliwość.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-pay-w-czechach-juz-za-miesiac