Partner serwisu Visa dla biznesu

Autenti wchodzi do IKEA. Fintech ma nowego partnera

Fintek
Fintek
#BankTech#Fintech
Opublikowano: 4 czerwca 2020, 16:25 Aktualizacja: 4 czerwca 2020, 16:26

Autenti rozpoczęło współpracę z Ikano Bankiem, z którego usług można korzystać m.in. w sklepach IKEA.

Kupuj meble przez Internet. IKEA stawia na kanał online

Fintech Autenti poszerza swoje portfolio klientów o kolejny bank. Fintech poinformował o rozpoczęciu współpracy z Ikano Bankiem Oddział w Polsce, z usług którego można korzystać m.in. w sklepach IKEA. Bank oferuje swoim klientom kredyt ratalny, kredyt na zakup instalacji fotowoltaicznych, kartę kredytową oraz kredyt gotówkowy z możliwością złożenia podpisu online.

Ikano Bank, czyli Bank od IKEA

Sektor finansowy otworzył się na rozwiązania cyfrowe i digitalizację procesów w firmach. Kolejnym partnerem Autenti został Ikano Bank, stworzony 32 lata temu przez założyciela IKEA, Ingvara Kamprada. W Polsce Ikano Bank jest obecny od 2010 roku, dostarczając rozwiązań finansowych w sklepach IKEA. Bank oferuje kredyty ratalne oraz kartę kredytową, które pomagają klientom w zakupach dla domu, aby mogli pozwolić sobie na więcej i nie musieli odkładać ważnych planów na później.

Autenti to mniej papieru

– Ikano Bank używa platformy Autenti do zawarcia umowy z klientem w sposób maksymalnie uproszczony i nie wymagający kontaktu z pracownikiem banku. – mówi Bartosz Jamróz, Head of D2C w Ikano Banku Oddział w Polsce. – Po zaakceptowaniu oferty i wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej umowa jest przesyłana klientowi za pośrednictwem platformy Autenti celem zapoznania się z dokumentami i ich podpisania. Podpisany dokument jest przez bank akceptowany i następuje uruchomienie kredytu. Wszystko możliwe jest bez konieczności wizyty klienta w placówce banku, a cały proces nie wymaga wydrukowania ani jednej kartki papieru.

Ikano Bank Oddział w Polsce tłumaczy, że nie chodzi tylko i wyłącznie o zwiększenie wygody klienta, ale ważne są też kwestie środowiskowe, a w szczególności ograniczenie zużycia papieru.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o platformie Autenti to zapraszamy do wysłuchania podcastu z Grzegorzem Wójcikiem, CEO i Co-Founderem Autenti.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

autenti-wchodzi-do-ikea-fintech-ma-nowego-partnera