Maszyny typu POP Box mają pojawić się w różnych regionach Polski, w tym w mniejszych miejscowościach. Urządzenia zostaną zamontowane m.in. w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Olsztynie. O sprawie pisze między innymi ISB News.

DHL uruchomi własne automaty paczkowe

Urządzenia do odbioru paczek mają stanąć przy punktach handlowo-usługowych. Mowa o miejscach jak na przykład sklepy spożywcze, stacje benzynowe oraz apteki. Klient na odbiór przesyłki ma mieć cztery dni. W automatach będzie można płacić kartą płatniczą oraz BLIKIEM.

Maszyny DHL zostaną wyposażone w ekrany dotykowe, a ich obsługę ma ułatwiać aplikacja mobilna Mój DHL. Pozwoli ona na odbiór i nadanie paczki, a także na śledzenie statusu przesyłki. Każdy z automatów zyska funkcję zdalnego otwierania, oświetlenie, zamontowany daszek oraz monitoring.

DHL to kolejna firma, która zdecydowała się na budowę własnej sieci skrytek na paczki. Niekwestionowanym liderem na tym rynku pozostaje InPost, który przekroczył już granicę 18 tys. funkcjonujących paczkomatów.

W maszyny do odbioru paczek zainwestował chiński gigant Aliexpress oraz Allegro. Zielone automaty One Box od Allegro są już trzecią największą siecią w Polsce pod względem liczby automatów. Takich maszyn nad Wisłą stanęło już ponad 2 tys.

Na podobny krok zdecydował się także PKN Orlen. Własne automaty paczkowe wprowadziła również Poczta Polska – na razie w niewielkiej skali. Spółka planuje stawiać swoje skrytki głównie przy sklepach sieci Biedronka.