Wczoraj usługę Autopay w bankowości elektronicznej i mobilnej wprowadził Bank Pekao. Wcześniej zdecydował się na to Bank Pocztowy i Bank Millennium. Do tego grona dołącza ING Bank Śląski. Dzisiaj o wdrożeniu usługi powiadomił także Yanosik.

Autopay to rozwiązanie umożliwiające automatyczne wnoszenie opłat za przejazdy na autostradach A1 i odcinku Katowice-Kraków autostrady A4. Dzięki usłudze klient może przejechać przez bramki bez konieczności fizycznego wnoszenia opłaty.

300 tys. użytkowników Autopay

Usługa Autopay dostępna jest dla klientów ING Banku Śląskiego z poziomu bankowości internetowej i mobilnej w ramach aplikacji Moje ING.

– Już ponad 300 tys. kierowców używa na co dzień z Autopay, by móc wygodnie poruszać się po polskich autostradach. Dzięki naszemu rozwiązaniu płatność za autostrady odbywa się w pełni automatycznie i całkowicie bezdotykowo, co ma obecnie niebagatelne znaczenie. Cieszymy się ogromnie, że do grona naszych partnerów dołączył ING Bank Śląski, jeden z liderów sektora bankowego w Polsce – mówi Miłosz Kurzawski, zarządzający Autopay.

/LP