W 2017 roku do programu dołączyło 26 spółek, wśród nich Azimo. O członkostwo ubiegały się 104 firmy. Ocena aplikacji była dokonywana przez grono jurorów z międzynarodowych funduszy venture capital jak Accel Partners, Balderton, Summit Partners, firm doradczych Deloitte, KPMG, oraz spółek technologicznych ASOS lub JustEat.

Future Fifty i Azimo

W uzasadnieniu wyboru Azimo podkreślono  że spółka ma unikalną możliwość zbudowania dużej skali prowadzonych operacji i silnej pozycji na globalnym rynku usług finansowych.

Future Fifty zrzesza 50 najszybciej rosnących spółek działających w Wielkiej Brytanii posiadających największe szanse na sukces na rynku globalnym.

Wśród firm, które brały udział w programie są tak znane marki jak: SkyScanner, Shazam, Deliveroo czy eToro. Spółki biorące udział w programie uzyskały do tej pory finansowanie na poziomie 3,8 miliarda USD i zatrudniły 27 tysięcy osób. Pięć spośród nich zadebiutowało już na londyńskiej giełdzie.

O Azimo słów kilka

Azimo działa na rynku od 2012 roku. Oferuje serwis umożliwiający całodobowe transfery pieniędzy przy wykorzystaniu komputera, tabletu lub telefonu komórkowego. Marta Krupińska – współzałożycielka Azimo wpadła na pomysł rozpoczęcia działalności, podczas gdy jako młoda studentka ucząca się na Wyspach, miała problem z drogim przesyłaniem pieniędzy do Polski.

Firmy pokroju Western Union naliczają sobie bardzo wysokie prowizje za transfer pieniędzy. Usługa Azimo jest najtańszym i najwygodniejszym sposobem na transfer pieniędzy do ponad 200 krajów. Spółka gwarantuje najlepszy kurs wymiany walut i oferuje konkurencyjne stawki za dokonywane transfery, w szczególności w porównaniu wobec swojego głównego rywala – właśnie Western Union.

– Udział w Future Fifty to przede wszystkim dostęp do możliwości networkingowych z firmami technologicznymi odnoszącymi największe sukcesy w Wielkiej Brytanii. Poprzez udział w programie będziemy jeszcze ściślej pracować z największymi technologicznymi markami na brytyjskim rynku. Future Fifty daje nam również dostęp do przedstawicieli brytyjskiego rządu oraz wzmacnia siłę i wartość naszej marki.- komentuje Marta Krupińska, współzałożycielka i szefowa Azimo.

– W konsekwencji rozwój Azimo w najbliższym czasie będzie jeszcze szybszy niż dotychczas. Jesteśmy bardzo dumni, że w niewiele ponad cztery lata udało się nam odnieść sukces, który pozwala nam stać w jednym szeregu z takimi firmami biorącymi obecnie lub w przeszłości udział w programie Future Fifty jak: SkyScanner, Shazam czy Deliveroo. – dodaje.

Azimo ma główną siedzibę w Londynie, zaś  zaplecze technologiczne spółki zlokalizowane jest w Krakowie. Poniżej zdjęcie współzałożycieli startupu – Michael Kent i Marta Krupińska.

Współzałożyciele Azimo Micheal Kent i Marta Krupińska.

Źródło:
businessinsider.com

Inwestycje MCI.TechVentures

Jednym z inwestorów w spółce jest fundusz MCI.TechVentures, który uczestniczył w  rundzie finansowania Azimo o wartości 30 mln USD, m.in. wraz z funduszami Frog Capital, Greycroft,  eVentures oraz Rakuten FintechFund.

Powodami inwestycji MCI.TechVentures w Azimo były: doświadczony zespół zarządzający, zaawansowana platforma technologiczna oraz rosnący, globalny rynek, na którym działa spółka.

– Azimo w pełni zasługuje na udział w programie, gdyż wyróżnia się w sektorze bardzo zaawansowaną platformą technologiczną oraz strategią skoncentrowaną na kanale mobilnym. Spółka jako pierwsza zintegrowała również w 2015 roku swoją usługę z serwisami społecznościowymi, udostępniając transfery pieniężne np. poprzez Facebook Messengera. Rozwiązanie Azimo było promowane przez Apple w grupie kluczowych funkcji oferowanych użytkownikom iPhone’ów w najnowszym systemie operacyjnym. Międzynarodowy zespół Azimo, zlokalizowany w Londynie i Krakowie, wykorzystuje znajomość wielu rynków w realizowanej strategii wzrostu. – mówi Sylwester Janik, Senior Partner MCI Capital.