Nowa aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i na iOS-a. Wraz z opracowaniem nowej wersji bankowości mobilnej Millennium przygotował także nowy design Millenetu, z którego można korzystać już od początku maja.

Nowa aplikacja Banku Millennium

Klienci z utęsknieniem czekali jednak na nową aplikację mobilną. My po raz pierwszy mogliśmy ją przetestować już pod koniec marca podczas spotkania dla dziennikarzy. Apka zebrała bardzo pozytywne recenzje. Warto zaznaczyć, że bankowość mobilna i internetowa zostały ujednolicone, dzięki czemu niezależnie czy klient korzysta z serwisu internetowego czy aplikacji mobilnej, jego doświadczenie jest podobne. Dodatkowo zmiany wprowadzane w Millenecie będą od razu widoczne także w aplikacji mobilnej – na przykład ułożenie kafelków.

Co oferuje nowa aplikacja Banku Millennium? Na stronie głównej znalazły się Dodatki, które mają ułatwić klientowi codzienne życie i bankowanie. Klient może je dowolnie konfigurować, w zależności od potrzeb. Przykładowo dodatek Nadchodzące płatności ułatwi monitorowanie i planowanie wydatków, a z pomocą dodatku Zbiórka zbierzemy kwotę potrzebną na wycieczkę klasową czy pieniądze na wspólny prezent. Z kolei dodatek Wygodny Przelew pozwoli zrealizować przelew w kilka sekund wprost ze strony głównej, a Bezpłatne Konto sprawi, że zawsze będziemy pamiętać o spełnieniu warunków bezpłatnego konta.

W aplikacji pojawiła się również nowa sekcja Wydarzenia – ma to być spersonalizowane źródło informacji nie tylko o stanie finansów, ale także narzędzie wspierające zarządzanie domowym budżetem. Lista Wydarzeń docelowo ma być sercem systemu i głównym kanałem kontaktu z klientem w bankowości elektronicznej. Bank zaskoczy użytkownika życzeniami urodzinowymi, przypomni o ubezpieczeniu bagażu dostępnym w karcie, jeżeli zauważy, że klient dużo podróżuje. Podpowie też, jak zaoszczędzić na codziennych zakupach.