Użytkownik może wybrać wygląd karty spośród dostępnych w aplikacji szablonów, grafik i animacji. Ma też do dyspozycji szereg propozycji treści życzeń, choć może oczywiście stworzyć własne. Gdy karta zostanie utworzona, obdarowujący może zdecydować o formie wysłania zawiadomienia o prezencie – między innymi mailem, internetowym komunikatorem lub na numer telefonu. Jeśli jednak obdarowujący woli przekazać powiadomienie o prezencie w tradycyjnej formie, może je wydrukować, a na wydruku znajdzie się QR kod, który poprowadzi do karty w aplikacji goodie – czytamy w komunikacie Banku Millennium.

eKarta podarunkowa w aplikacji goodie

eKarta podarunkowa może mieć wartość od 50 do 500 zł, w nominałach co 50 PLN – czyli przykładowo 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł i tak dalej. Taki prezent można podarować zarówno użytkownikowi aplikacji goodie, jak też osobom, które wcześniej nie korzystały z aplikacji. Obdarowany będzie mógł skorzystać z karty po rejestracji w goodie.

Dzięki współpracy z Visa kartą można zapłacić we wszystkich polskich sklepach internetowych oraz stacjonarnych, przy użyciu Google Pay lub Apple Pay. Wydanie i użytkowanie karty jest bezpłatne i można z niej korzystać przez 12 miesięcy od daty aktywacji. Każdy użytkownik goodie może podarować 5 eKart miesięcznie.

Goodie to platforma autorstwa startupu, stworzonego przez Bank Millennium w 2016 roku. Aplikacja pełni rolę przewodnika po sklepach stacjonarnych i internetowych, dając szybki dostęp do gazetek, informacji o zniżkach, kuponów rabatowych, czy kart lojalnościowych. Od końcówki zeszłego roku oferuje także opcję cashback, czyli zwrot części pieniędzy wydanych n zakupy w wybranych sklepach.Według danych z października 2019 aplikację goodie pobrano już ponad 1,3 mln razy.