„Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego bezpośredniego nabycia akcji krajowej instytucji płatniczej – Krajowy Integrator Płatności Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu przez Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie w liczbie zapewniającej przekroczenie 30% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i udziału w kapitale zakładowym Krajowego Integratora Płatności Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu” – czytamy w dzisiejszym komunikacie KNF.

Bank Pekao ze zgodą KNF w sprawie Tpay

Pod koniec zeszłego roku Bank Pekao i Krajowy Integrator Płatności (właściciel marki Tpay) poinformowały o podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji. W ręce Banku Pekao ma trafić 38,33% akcji Tpay. Do finalizacji umowy niezbędna była jednak zgoda KNF, którą właśnie udało się uzyskać.

Dzięki akwizycji Bank Pekao będzie mógł zaoferować swoim klientom biznesowym bramkę płatniczą, czy narzędzia analityczne. W grudniowym komunikacie czytaliśmy, że nowe rozwiązania dla klientów pojawią się już w I połowie 2021 roku. Wprowadzane usługi mają odpowiadać na wyzwania e-commerce.

Krajowy Integrator Płatności to właściciel marki Tpay, oferujący między innymi rozwiązania z zakresu obsługi płatności internetowych. Firma posiada licencję krajowej instytucji płatniczej wydaną przez KNF.