Partner serwisu Visa dla biznesu

Banki dla Ukraińców – kto ma najlepszą ofertę?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech#Santander
Opublikowano: 15 stycznia 2019, 15:38 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 19:57

Szacuje się, że w Polsce pracuje już nawet kilka milionów Ukraińców. Ze względu na tak dużą populację obywateli Ukrainy banki zaczęły dostosowywać swoją ofertę także do ich potrzeb. Postanowiliśmy przygotować krótki przegląd bankowych rozwiązań dla naszych wschodnich sąsiadów.

Które banki są przyjazne Ukraińcom?

Tak naprawdę swoją ofertę dla Ukraińców posiadają praktycznie wszystkie duże banki działające w Polsce. Niektóre z nich mają tylko przetłumaczony serwis transakcyjny, a niektóre oferują także obsługę klienta po ukraińsku w oddziale. Na marginesie warto dodać, że na obecności Ukraińców w Polsce najbardziej korzysta inny sektor. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Banki przyjazne Ukraińcom – kto prowadzi?

Naszym zdaniem bankami najbardziej przyjaznymi Ukraińcom są Getin Bank i Credit Agricole. Instytucje przetłumaczyły na język ukraiński całą bankowość elektroniczną i potrzebne dokumenty. Getin Bank oferuje także specjalną infolinię oraz czat w tym języku, a także ukraińsko-języczną obsługę klienta w kilkudziesięciu oddziałach. Z kolei Credit Agricole udostępnia po ukraińsku swoją aplikację mobilną.

Apkę w tym języku przygotował także PKO Bank Polski. Dodatkowo w największym polskim banku Ukraińcy mogą zapoznać się z pełną ofertą bankową w swoim ojczystym języku. Podobnie sytuacja wygląda w Banku Pocztowym, gdzie też cały serwis przetłumaczono na język ukraiński, wraz z potrzebnymi dokumentami.

Brak przetłumaczonych dokumentów to częsty mankament. Wiele banków przedstawia opis oferty po ukraińsku, ale wymagane do otwarcia rachunku dokumenty są dostępne tylko w języku polskim. Taka sytuacja ma miejsce w Alior Banku, mBanku, Santander Bank Polska, czy w Raiffeisen Polbanku.

Z kolei Bank Pekao udostępnia obywatelom Ukrainy w ich ojczystym języku dedykowaną infolinię, regulaminy, tabele opłat i prowizji oraz dokumenty. Wysoko należy ocenić także przygotowanie BGŻ BNP Paribas – oferta jest dostępna w języku ukraińskim, a bank oferuje także ukraińsko-języczną obsługę w wybranych oddziałach. Dostępna jest także infolinia w tym języku, ale niestety dokumenty wymagane do otworzenia konta, bądź wzięcia pożyczki można przeglądać tylko w języku polskim.

Poniżej przedstawiamy skompilowaną listę bankowych ofert dla obywateli Ukrainy:

  • Getin Bank – pełna oferta po ukraińsku. Do tego infolinia plus czat. Ukraińcy mogą także liczyć na obsługę w swoim ojczystym języku w kilkudziesięciu oddziałach,
  • Credit Agricole – aplikacja w języku ukraińskim. I cała bankowość elektroniczna,
  • PKO Bank Polski – oferta i aplikacja mobilna IKO po ukraińsku,
  • Bank Pekao – w języku ukraińskim dostępne są regulaminy, tabele opłat i prowizji oraz dokumenty. Można też korzystać z infolinii w tym języku,
  • Bank Pocztowy – cała bankowość internetowa przetłumaczona na język ukraiński wraz z dokumentami. Dostępna jest także infolinia po ukraińsku,
  • BGŻ BNP Paribas – oferta na stronie dostępna po ukraińsku. Bank oferuje także obsługę po ukraińsku w wybranych oddziałach w Warszawie, Wrocławiu i w Poznaniu. Dostępna jest także infolinia. Dokumenty niestety tylko po polsku.
  • Alior Bank – po ukraińsku dostępna jest tylko strona internetowa. Dokumenty, tabele opłat i prowizji po polsku,
  • mBank – rachunek można otworzyć korzystając z języka ukraińskiego. Dokumenty niestety tylko po polsku,
  • Santander Bank Polska – pełna oferta na stronie przetłumaczona na język ukraiński. Nasi wschodni sąsiedzi mogą korzystać także z infolinii w swoim ojczystym języku. Dokumenty tylko po polsku,
  • Raiffeisen Bank Polska – informacje na stronie po ukraińsku i ukraińsko-języczna infolinia. Nie ma jednak przetłumaczonych dokumentów.

Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

banki-dla-ukraincow-kto-ma-najlepsza-oferte