Bank dołączył do Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, w ramach której Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków. Każdy może pomóc dokonując wpłaty na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: Na rzecz walki z COVID‑19, a także w aplikacji IKO korzystając z funkcji Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie.

Wesprzyj walkę z koronawirusem w aplikacji IKO

Dotąd Grupa Kapitałowa PKO BP przeznaczyła ponad 14 mln zł, m.in. na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych. PKO Leasing przekaże także 100 samochodów osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych.

W ramach Koalicji, Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków, które w 100% zostaną przekazane na zakup i realizację testów pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia koronawirusem. Bank kolejny raz współdziała z laboratorium Warsaw Genomics, z którym wcześniej współpracował przy Ogólnopolskim Programie Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka Badamy Geny.

– Obecnie kluczowe jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który od kilkunastu dni chroni społeczeństwo przed koronawirusem. W laboratoriach Warsaw Genomics w tym momencie realizujemy już 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Dzięki zaangażowaniu PKO Banku Polskiego oraz innych organizacji działających w ramach Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, wspomagamy lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny, kluczowy z punktu widzenia ochrony przed pandemią – mówi prof. dr hab. n. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.