26 marca 2019, 17:45:FinTech Nights #2 - Olivia Sky Club, Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

Bez rejestracji numeru na kartę możecie mieć problem z przelewami

Na rejestracje pre-paidów macie czas tylko do 1 lutego 2017 r. Potem możecie mieć problem nawet z przelewami.

Klienci, którzy do kontaktu z bankiem używają numeru ze swojego telefonu na kartę, powinni jak najszybciej zarejestrować numer, lub zaktualizować go w swoim banku. Jeżeli tego nie zrobią, stracą możliwość autoryzowania transakcji za pośrednictwem haseł przychodzących SMS-em.

Termin rejestracji kart pre-paid mija 1 lutego 2017. Oczywiście potem nadal będzie można zaktualizować numer telefonu używany do kontaktu z bankiem, ale w większość przypadków nie obejdzie się bez osobistej wizyty w oddziale.

                                                  10 urodziny iPhone’a – czyli jak Apple zrewolucjonizowało świat

Ustawa antyterrorystyczna

Część z podawanych przez Klientów numerów to tzw. pre-paidy – dotychczas nie wymagające rejestracji przez operatorów komórkowych, jednak zgodnie z ustawą antyterrorystyczną z 10 czerwca 2016 r. – już tak. Akt prawny nakłada obowiązek rejestrowania nowych kart, zaś właścicieli kart będących w użytkowaniu zobowiązuje do dopełnienie formalności do 1 lutego 2017 r.

Po tym terminie dla niezarejestrowanych kart  wszyscy operatorzy zaprzestaną świadczenia usług.

– O potrzebie aktualizacji danych Klientów, w związku ze skutkującą od 2 lutego br. regulacją prawną dotyczącą Użytkowników telefonów na kartę pre-paid, przypominamy Klientom poprzez komunikaty na stronie www Banku, stronie logowania do bankowości internetowej Pocztowy24 oraz poprzez Contact Centre i IVR.-mówi Bartosz Trzciński, Rzecznik Prasowy Banku Pocztowego.

Mamy nadzieję, że będzie to przydatna informacja dla tych Klientów, którzy z jakichś powodów nie zarejestrowali jeszcze telefonu, a ułatwi  im to także dalsze korzystanie z usług Banku – dodaje.

Załóż firmę przez telefon. Nowy projekt Ministerstwa Rozwoju

Gdzie zarejestrować?

Rejestracji kart pre-paid można dokonać oczywiście w placówce swojej sieci oraz w wielu różnych miejscach. Posiadacze numerów w Orange, T-Mobile i Play rejestracji mogą dokonać na przykład w większości placówek Poczty Polskiej, a nawet u listonosza wyposażonego w tablet.

Rejestracja jest też możliwa za pośrednictwem innego numeru w danej sieci. Dla przykładu – w Orange wystarczy, że ktoś z zarejestrowanego numeru prześle SMS-em numer niezarejestrowany w Orange – z prośbą o rejestrację i gotowe.

Proces ten można wykonać też za pośrednictwem banków – jako pierwszy taką usługę zaproponował Bank Millennium. Najlepiej jednak zajrzeć na stronę swojego operatora i tam zasięgnąć szczegółowych informacji. Rejestracja karty pre – paid zazwyczaj odbywa się bardzo szybko i „bezboleśnie”.

/Rafał Tomaszewski