BFF Banking Group to włoska spółka, która od 2013 roku posiada licencję bankową. Jest znana przede wszystkim z oferty faktoringu i zarządzania należnościami sektora publicznego i medycznego. Po uzyskaniu licencji bankowej we Włoszech grupa wprowadziła do swojej oferty produkty depozytowe online skierowane do klientów detalicznych oraz firm. Od 2014 łączny wolumen zgromadzonych depozytów Facto przekroczył 2,3 mld EUR. Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym BFF będzie przyjmowało depozyty w innej walucie niż euro.

Na zdjęciu powyżej znajduje się Massimiliano Bellingheri, CEO BFF Banking Group.

Lokata Facto – jak to działa?

Depozyty adresowane do klientów indywidualnych mogą przynieść nawet 4,00% w skali roku w momencie zapadalności, w zależności od wybranego okresu, od 3 do 60 miesięcy. Przykładowo 2,00% na lokacie 3-miesięcznej, 2,20% na 6-miesięcznej, 2,85% na 12-miesięcznej, 3,00% na 24miesięcznej oraz 4,00% na 60-miesięcznej.

Lokatę można otworzyć bez wychodzenia z domu. Na początek musimy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Następnie konieczne będzie wpisanie danych z dowodu osobistego oraz wykonanie jego skanu. Ostatni krok to podanie numeru rachunku prowadzonego w innym banku (musi być to konto indywidualne), w celu wykonania przelewu weryfikacyjnego.

Lokaty oferowane przez BFF Banking Group są gwarantowane przez Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi – F.I.T.D.), będący włoskim odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Na utworzenie polskiego oddziału BFF Banking Group zezwoliła Komisja Nadzoru Finansowego – w ramach „paszportowania” licencji bankowej, uzyskanej we Włoszech.

Polska jest piątym europejskim rynkiem, na którym dostępne będą produkty depozytowe oferowane przez BFF Banking Group. Pozostałymi krajami są Włochy, Hiszpania, Niemcy oraz Holandia.