Niestety wiąże się to z dodatkową opłatą w wysokości 10% wartości zakupionego biletu. Niemniej dzięki płatności w ciężar rachunku telefonicznego, SkyCash staje się dostępny także dla użytkowników, którzy nie posiadają konta w banku ani karty płatniczej. Na początek taka usługa będzie dostępna tylko dla klientów sieci Play, ale stopniowo ma być rozszerzana także na innych operatorów.

Nowa forma płatności w aplikacji SkyCash

Usługa przeznaczona jest tylko dla klientów abonamentowych. W celu wykonania transakcji użytkownik dokonuje autoryzacji podając kod z wiadomości SMS – przesłanej na jego numer telefonu w Play. Od tego momentu aktywuje się opcja „Zapłać z PLAY”, jako dostępne źródło płatności dla biletów miejskich. To kolejna obok rachunku SkyCash, karty płatniczej i przelewów ekspertowych (pay-by-link), metodą płatności w aplikacji SkyCash.

Opłata za bilety zakupione w danym okresie doliczana jest do rachunku operatora telekomunikacyjnego. Użytkownik dokonuje rozliczenia z operatorem telekomunikacyjnym raz w miesiącu, gdy płaci za swój rachunek telefoniczny. W aplikacji Play24 może zobaczyć listę transakcji zakupu biletów.

SkyCash coraz mocniej rywalizuje z mPay, a jednym z najważniejszych rozdziałów tej rywalizacji była walka o obsługę stref płatnego parkowania w Warszawie. Sprawa jest w toku, chociaż stołeczny Zarząd Dróg Miejskich przychylił się do oferty SkyCash – po dwukrotnym odwołaniu. Pierwotnie to oferta mPay dwa razy zwyciężała w przetargu.