Partner serwisu Visa dla biznesu

Do logowania i potwierdzania przelewów wystarczy odcisk palca

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech#Fintech
Opublikowano: 16 lipca 2019, 10:15 Aktualizacja: 16 lipca 2019, 11:34

Bank Pocztowy poinformował o nowym sposobie logowania do aplikacji EnveloBanku. Teraz aby odblokować dostęp do aplikacji wystarczy odcisk palca.

Biometria w aplikacji EnveloBanku

EnveloBank to cyfrowa marka Banku Pocztowego. Za pomocą odcisku palca można nie tylko zalogować się do aplikacji, ale także autoryzować przelewy. Aktualizacja jest dostępna zarówno dla urządzeń z Androidem i iOS-em.

Biometria w aplikacji EnveloBanku

Biometria to bardzo wygodny sposób na korzystanie z bankowości mobilnej – bez konieczności wpisywania 6-cyfrowego numeru PIN. Po aktualizacja aplikacji EnveloBanku należy zapisać wzór co najmniej jednego odcisku palca z użyciem czytnika linii papilarnych smartfona oraz włączenie w aplikacji opcji autoryzacji odciskiem palca. To klient decyduje, czy biometria będzie wykorzystywana tylko w trakcie logowania, czy także przy autoryzacji przelewów. Taka możliwość dotyczy tylko transakcji do 1 tys. PLN.

Biometria jest już stosowana w wielu aplikacjach bankowych – przede wszystkim do logowania. Zgodnie z ostatnim badaniem Mastercard Polacy nie boją się biometrii. Już co czwarty ankietowany badania Mastercard (25%) korzysta z biometrii (nie tylko do autoryzacji płatności), lecz gdyby mieli taką możliwość, korzystałby z niej już co drugi z nich (50%). Potwierdzanie transakcji odciskiem palca za bezpieczne uznaje co czwarty ankietowany (75%) w badaniu Mastercard. Jest to wyższy wynik niż w przypadku kodów jednorazowych (66%).

Popularność biometrii w Europie powinna zanotować kolejny wzrost w ciągu najbliższych miesięcy. Wszystko za sprawą dyrektywy PSD2, która wprowadza wymóg silnego uwierzytelniania transakcji. Oznacza to, że użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość w dwóch kanałach – na przykład wpisując hasło i korzystając z biometrii. Inne rozwiązanie to standardowe hasła i jednorazowe kody SMS lub mobilna autoryzacja.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

biometria-w-aplikacji-envelobanku