Obecnie BLIKIEM można płacić już nie tylko w sklepach stacjonarnych i internetowych, ale także w maszynach vendingowych i parkometrach. Polacy coraz chętniej wybierają takie metody płatności – między innymi o tym opowiedziała nam Emilia Gołębiowska z Tpay.

Szybkie płatności BLIKIEM zyskują na popularności

BLIK bardzo dobrze przyjął się w miejscach nieoczywistych – czyli na przykład maszynach vendingowych i parkometrach. W tych wdrożeniach Tpay pełni rolę integratora, czyli procesuje transakcje. Oczywiście żeby przeprowadzić takie wdrożenie w automatach, czy parkometrach nie wystarczy sam Tpay – potrzebny będzie także partner, który dostarczy maszyny vendingowe, czy urządzenia do akceptacji płatności. Widzimy duże zainteresowanie klientów takimi metodami płatności – mówi Emilia Gołębiowska, new business development manager w Tpay.

W trakcie rozmowy pochyliliśmy się także nad tematem szybkich płatności w czasie pandemii i tego jak zmieniają się zwyczaje zakupowe Polek i Polaków. Pomimo dużych zmian wciąż sporym problemem dla e-commerce pozostają płatności za pobraniem, ale i tutaj widać pozytywne trendy. BLIK ma duże szanse szerszego przyjęcia na przykład w branży kurierskiej.

Z Emilią Gołębiowską rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YT: