W ramach BLIKOMANII codziennie przyznawanych jest 47 nagród o wartości 100 zł oraz nagroda w wysokości 1 tys. zł – losowania odbywają się raz w tygodniu. Na koniec rozlosowana zostanie nagroda główna – 100 tys. zł. Aby wziąć udział w loterii, należy zarejestrować się na stronie www.blikomania.pl i korzystać z BLIKA (płacić w internecie, wpłacać/wypłacać z bankomatu, przelewać na numer telefonu lub płacić w sklepie stacjonarnym).

Rusza kolejna loteria BLIKOMANIA

To już druga loteria BLIKOMANIA przygotowana przez Polski Standard Płatności. Pierwsza edycja wystartowała w kwietniu zeszłego roku i cieszyła się sporą popularnością. Podczas rejestracji trzeba podać takie dane jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, aplikację swojego banku, czy numer PESEL.

W ubiegłym roku Polacy zapłacili BLIKIEM ponad 91 mln razy na łączną sumę przekraczającą 12 mld złotych. Dla porównania w roku 2017 suma wszystkich transakcji BLIKIEM wyniosła zaledwie 4,5 mld PLN.  W całym 2019 roku odnotowano 66,2 mln transakcji w Internecie, 14,6 mln wpłat i wypłat w bankomatach, 5,18 mln przelewów na numer telefonu oraz 5,04 mln transakcji w terminalach płatniczych. System jest dostępny w blisko 20 tys. bankomatów.

Ostatnio w centrum uwagi znalazły się jednak przelewy na numer telefonu. Polski Standard Płatności wykonał testową integrację z systemem SPL, co pozwoli na wykonywanie transakcji międzynarodowych, znając jedynie numer telefonu odbiorcy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.