W zamkniętej teraz rundzie inwestycyjnej udział wzięli obecni inwestorzy – Pollen Street Capital, Raymon Kasiman oraz CEO i founder bunq, czyli Ali Niknam. Fintech jest obecnie wyceniany na 1,65 mld EUR, czyli niemal dokładnie tyle samo co przy ostatnim dofinansowaniu w 2021 roku. Wtedy spółka pozyskała 193 mln euro od tych samych inwestorów.

Fintech bunq z dofinansowaniem na poziomie 100 mln EUR

Wspomniana runda inwestycyjna z 2021 roku była pierwszym i zarazem ostatnim zewnętrznym pozyskaniem kapitału, a tym samym jedyną możliwością wyceny bunq. Wcześniej startup był wspierany przez samego Niknama, który zainwestował w spółkę miliony. W rozmowie z serwisem Tech Crunch zdradził on, że nadal jest właścicielem około 90% firmy.

Pozyskane środki mają zostać wykorzystane na dalszą ekspansję. Neobank bunq posiada obecnie 9 mln klientów, którzy ulokowali na rachunkach 4,5 mld EUR. Dla porównania rok temu fintech posiadał 5,4 mln użytkowników. Teraz bunq jest drugim największym challenger bankiem w Europie pod względem liczby klientów – ustępuje tylko Revolutowi.

Większość klientów bunq znajduje się w Europie, ale teraz celem fintechu jest ekspansja na rynek USA. W kwietniu bieżącego roku firma rozpoczęła proces aplikacji o licencję bankową w Stanach Zjednoczonych. Początkowo celem bunq mają być emigranci z różnych krajów Starego Kontynentu, którzy przeprowadzili się za ocean.

W rozmowie z serwisem Tech Crunch Ali Niknam zdradził, że około 65% wszystkich rachunków bieżących w bunq to rachunki podstawowe, co oznacza, że są to główne konta dla tych klientów. To bardzo dobry wynika w przypadku neobanków, których rachunki najczęściej są wykorzystywane jako konta dodatkowe.