Publico24 chce sprzedawać gazety w ten sam sposób, co Netflix sprzedaje dostęp do filmów i seriali. Za sumę 19,99 zł uzyskamy dostęp do około 80 tytułów. W ofercie znajdziemy takie pozycje jak Przegląd Sportowy, Newsweek, Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu, czy Man’s Health. Szerzej o ofercie Publico24 pisze SpidersWeb.

Publico24 Newsstand – gazety w smartfonie

Jak to działa? Zakładamy konto użytkownika i podpinamy do niego kartę debetową. Po wprowadzeniu danych karty możemy skorzystać z darmowego miesiąca próbnego. Serwis pozwala na nieograniczony dostęp do prasy na wszystkich urządzeniach (www, Android, iOS). Z usługi można korzystać online lub offline. Aplikacja oferuje także usługę Publico24Point!, czyli strefy darmowej prasy – są one dostępne w kawiarniach, dworcach, hotelach i stacjach benzynowych współpracujących z Publico24. Dzięki temu w obrębie działania WiFi danej placówki uzyskujemy darmowy dostęp do gazet.

Kupując abonament Publico24 możemy czytać gazety na trzech urządzeniach jednocześnie. Zakupy są przypisane do konta, a nie do urządzenia. Nabyte tytuły można także pobrać dowolną ilość razy i zapisać w pamięci aplikacji – w zakładce „Pobrane”. To bardzo przydatna funkcja. Zalogowani użytkownicy mają też możliwość kupienia pojedynczego wydania.

Na razie pewnym problemem może być ograniczona biblioteka. Nie każdy użytkownik znajdzie w niej wszystkie interesujące go pozycje. Publico24 zapewnia jednak, że liczba gazet i czasopism będzie stopniowo zwiększana. To na pewno ciekawe rozwiązanie, które warto przetestować – szczególnie jeśli zaśmiecacie swoją przestrzeń zbędną makulaturą.

Jeśli interesują Was inne usługi w modelu abonamentowym, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi przeglądami: serwisów do słuchania audiobooków i serwisów streamingowych – Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video.