Tydzień temu pisaliśmy, że Artur Granicki – ekspert w dziedzinie prawa rynku kapitałowego oraz prawa nowych technologii, został wybrany na nowego Dyrektora Departamentu Innowacji Finansowych FinTech. Jego zadaniami będzie m.in. dalsze rozwijanie programu Innovation Hub oraz praca nad regulacyjną piaskownicą. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Dodatkowo nowy dyrektor buduje zespół ds. fintech, a zasady rekrutacji pojawiły się już na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Czego oczekuje się od kandydatów?

Na stronie KNF pojawiło się już ogłoszenie o poszukiwaniu specjalistów ds. fintech. Głównymi obowiązkami nowych specjalistów ma być m.in. przygotowywanie projektów stanowisk i opinii w sprawach z zakresu działalności spółek z sektora fintech, czy udział w przygotowywaniu interpretacji i stanowisk KNF w procesach legislacyjnych związanych z sektorem nowych technologii. Od kandydatów wymaga się wykształcenia prawniczego, dobrej znajomości prawa administracyjnego oraz znajomości przepisów prawa handlowego i prawa finansowego. Całą treść ogłoszenia możesz przeczytać tutaj.

Nowy departament ma również postawić na dialog ze środowiskiem startupowym oraz instytucjami publicznymi. Celem ma być likwidacja barier dla branży fintech i zwiększenie pewności prawnych. KNF planuje także zmienić siedzibę – nowe miejsce ma uosabiać dzielenie się przestrzenią i bezpośrednią współpracę z sektorem. Rozmowy i nawiązanie bliskiej współpracy ze starupami mają zachęcić je do rozwijania swojej działalności w Polsce. Pomoże w tym wcześniej wspomniana wirtualna piaskownica.