Docelowo taką pożyczkę będzie można zaciągnąć w kilkudziesięciu walutach dostępnych w serwisie. W pierwszym etapie nazywanym „Friends and Family” z usługi skorzystają pracownicy Cinkciarz.pl, ich przyjaciele oraz rodziny. Następnie produkt zostanie udostępniony szerszej grupie klientów.

Pożyczki wielowalutowe w ofercie Cinkciarz.pl

Pożyczki będą przyznawane klientom na okres do 30 dni w kwocie do 3 000 zł lub ekwiwalentu w wybranej walucie. Następnie planowane jest rozszerzenie oferty o pożyczki z dłuższymi terminami spłaty w kwocie do 20 000 zł. Usługa wielowalutowych pożyczek jest świadczona przez Currency Lending Sp. z o.o.

Polski fintech chce także wejść na rynek P2P lending i zaoferować pożyczki społecznościowe, w których to użytkownicy pożyczają pieniądze od siebie nawzajem na platformie udostępnionej przez Cinkciarz.pl. Nowe usługi zostaną zintegrowane z innymi rozwiązaniami Cinkciarza – między innymi wymianą walut, przekazami pieniężnymi i płatnościami. Ma zatem powstać kompleksowy ekosystem finansowy – podaje firma.

Ostatnie miesiące to dobry czas dla Cinkciarza. Jeszcze w maju polski fintech chwalił się, że jego aplikację mobilną pobrano już ponad 1 mln razy, a wcześniej wprowadził nowe usługi na rynku płatności. Chodzi o takie rozwiązania jak Cinkciarz Pay, udostępnienie Apple Pay i Union Pay oraz wdrożenie odroczonych płatności „Zapłać później”.