Coinfirm stale nabiera rozpędu, zdobywając nowe fundusze na rozwój i rozbudowę platformy o nowe usługi i właściwości. We właśnie otwartej rundzie finansowania, zapoczątkowanej wkładem w wysokości 3 milionów złotych od Luma Ventures, Coinfirm umożliwia dołączenie także innym inwestorom.

Start-up odniósł w ostatnim czasie wiele sukcesów i szuka dodatkowego paliwa w postaci zastrzyku kapitału, który umożliwi jeszcze szybsze zdobycie rynku i pozyskanie nowych klientów. Coinfirm zajmuje obecnie pozycję w pierwszej 30 najbardziej wpływowych firm branży Blockchain, jest także niekwestionowanym liderem nowej gałęzi – RegTech dla cyfrowych walut.

Ostatnio Coinfirm zostało jednym ze zwycięzców ścieżki FinTech w konkursie organizowanym przez PKO BP – Let’s FinTech with PKO BP.

Blockchain na fali

Ekosystem związany z technologią Blockchain rozrasta się w imponującym tempie. Eksperci PwC spodziewają się, że rynek RegTech urośnie do 100 miliardów dolarów w ciągu kilku najbliższych lat. Coinfirm pozycjonuje się jako istotny gracz w obu kategoriach (Compliance i AML) z platformą opartą o Blockchain, która minimalizuje ryzyko prania pieniędzy i gwarantuje legalność transakcji.

System Coinfirm w innowacyjny sposób likwiduje najistotniejsze problemy regulacyjne związane z wykorzystaniem cyfrowych walut takich jak Bitcoin, Dash, tokenów jak GolemProject. Umożliwia tym samym i przyspiesza popularyzację technologii Blockchain.

Machine Learning i Big Data

Zgodność regulacyjna staje się prostsza poprzez automatyzację procesów opartą na analizie Big Data i technologii Machine Learning wykorzystywane przez Coinfirm. Dzięki temu platforma Coinfirm nie tylko znacznie obniża wymagane koszty i czas, ale też maksymalizuje wydajność i zmienia dotychczasowy sposób patrzenia na zgodność regulacyjną.

Ze wsparciem wielu klientów i partnerów jak Bisnode i Dash, Coinfirm generuje użyteczne dane, które są wartościowe dla szerokiego zakresu firm na różnorakich rynkach – tak cyfrowych walut, jak i w bankowości czy analizie biznesowej.

W ostatnim czasie Coinfirm zaczął z sukcesem współpracę z większymi, bardziej tradycyjnymi instytucjami jak MIT Enterprise Forum, PwC Startup Collider i największym polskim bankiem – PKO BP. Firma stale poszukuje dużych partnerów i instytucji do współpracy, wspierając się takimi działaniami jak organizacja co miesiąc wydarzenia Warsaw Block, które ma na celu rozwój polskiego ekosystemu technologicznego. Wydarzenie zyskało ostatnio wsparcie Cointelegraph i Cointelegraph Events.

The Heart Warsaw już otwarte. Startupy lubią to!

Duży krok dla obu firm

Coinfirm i Luma Investments rozpoczynają współpracę.

Coinfirm CEO Pawel Kuskowski i Partner Luma Ventures Tomasz Cichowicz na Warsaw Block

Obecna runda inwestycyjna jest prowadzona przez Luma Investment, fundusz osadzony w Centralnej Europie, który składa się z weteranów i przedsiębiorców z doświadczeniem zdobytym na wielu rynkach. Pomimo, że nie jest powszechnie znany w USA czy Wielkiej Brytanii, Luma Investment bez szumu urosło do pozycji jednego z największych prywatnych funduszy inwestycyjnych w regionie, który łącznie zainwestował już ponad miliard dolarów.

Inwestycja w Coinfirm jest dużym krokiem dla funduszu, który dopiero wchodzi w przestrzeń technologii Blockchain. Za to Coinfirm, z bazą rozwoju i laboratorium blockchainowym w Warszawie oraz siedzibą w Londynie, zdobywa inwestora i partnera instytucjonalnego, który może bezpośrednio wspomóc firmę w rozwoju na poziomie regionalnym i globalnym.

– Rośniemy w bardzo szybkim tempie i potrzebujemy większej skali aby pozostać liderem i poszerzyć działalność na globalne rynki. Luma to nie tylko wartościowy inwestor VC, ale partner który wraz z kapitałem wnosi bardzo dużo wartości i będziemy szukać współinwestorów o podobnym podejściu. Czyli dających nam ogromne doświadczenie, zasięgi i kontakty, jak i zasoby technologiczne oraz finansowe – powiedział Paweł Kuskowski, współzałożyciel i CEO Coinfirm.

– Zespół Coinfirm przekonał nas prezentując dogłębną znajomość rynku, ale też pasją i determinacją do realizowania swoich ambitnych długoterminowych celów. Jesteśmy przekonani, że z naszym wsparciem zabezpieczą wiodącą pozycję w przestrzeni blockchain AML risk and compliance. Jest to ważna inwestycja dla Luma Investment, ponieważ pozwala nam być istotnym graczem w trwającej transformacji sektora FinTech – powiedział Tomasz Cichowicz, partner w Luma Ventures.

Z wieloma nowymi klientami i partnerami w trakcie pozyskiwania, oraz trwale budując nowe produkty i usługi, Coinfirm nastawia się na bardzo ekscytujący rok. 2017 zapowiada się niezwykle interesująco na rynku cyfrowych walut i blockchain właśnie dzięki takim rozwiązaniom jak platforma Coinfirm, które tworzą spójną infrastrukturę wymaganą dla komercyjnego przyjęcia się technologii w globalnej skali.

Blockchain a kwestia bezpieczeństwa

O Coinfirm

Firma technologiczna zajmująca się technologią blockchain, skupiona na rynku Compliance as a Service. Coinfirm zbudował pierwszą platformę risk and compliance opartą o Blockchain, jak i pierwszy Blockchain Lab w Centralnej Europie.

Platforma Coinfirm gwarantuje przejrzystość i bezpieczeństwo w płatnościach i transferach walut oraz tokenów, rozwiązując problemy związane z praniem pieniędzy i zarządzaniem ryzykiem transakcyjnym. Platforma Coinfirm jest użyteczna w wielu realnych zastosowaniach i tworzy fundament dla przyjęcia się cyfrowych walut i blockchaina. Zapewniając tym samym, że uczestnicy transakcji działają w zgodzie z regulacjami i operują w bezpiecznym środowisku.

O Luma Ventures

Fundusz skupiający się na rynku IT, zarządzany przez Luma Investment S.A. Inwestuje w firmy technologiczne, których przewaga nad konkurencją tkwi w rozwiązaniach opartych na danych, należących do kategorii Big Data / Data Science, FinTech, RegTech, Blockchain, Automation, Enterprise Software i IoT. Zespół składa się z doświadczonych managerów, praktyków biznesu, byłych przedsiębiorców i specjalistów najwyższej klasy z zapleczem profesjonalnym zdobytym w sektorze finansowym. Ludzki kapitał oraz przeprowadzenie inwestycji na kwotę ponad $1.1 miliarda sprawiają, że Luma dodaje unikatową wartość wykraczającą daleko ponad zainwestowane fundusze.