Partner serwisu Visa dla biznesu

Credit Agricole umożliwia zdalne otwieranie konta w aplikacji

Fintek
Fintek
#BankTech#Credit Agricole#Fintech
Opublikowano: 5 lutego 2020, 10:11 Aktualizacja: 5 lutego 2020, 10:59

Credit Agricole uruchomił specjalną aplikację, która pozwala na założenie konta w banku bez konieczności wizyty w oddziale. To efekt współpracy z nową spółką powołaną przez The Heart i Mastercard – Digital Gateways.

To efekt współpracy z nową spółką powołaną przez The Heart i Mastercard - Digital Gateways.

O powstaniu nowego podmiotu pisaliśmy na Fintek.pl już wczoraj. Informowaliśmy także, że pierwszym klientem Digital Gateways został właśnie Credit Agricole. Nowa aplikacja CA24 Otwórz Konto ma zostać docelowo zintegrowana z główną apką bankową.

Credit Agricole nawiązuje współpracę z Digital Gateways

W aplikacji wykorzystywane są technologie dostarczone przez Autenti (platformę do podpisywania dokumentów online) oraz Identt (narzędzie do weryfikacji autentyczności dokumentów oraz tożsamości klientów).

Jak to działa? Proces jest całkowicie zdalny i ma zajmować nie więcej niż kwadrans. Na początek trzeba ściągnąć aplikację CA24 Otwórz Konto (dostępna na Androida i iOS-a), a po jej uruchomieniu zweryfikować tożsamość: należy zrobić sobie zdjęcie, a następnie zeskanować dowód osobisty.  Aplikacja automatycznie sprawdzi autentyczność dowodu, a następnie porówna zdjęcie z dowodu ze zdjęciem żywego człowieka i zweryfikuje czy to jest ta sama osoba. Wymagane jest podanie również kilku ważnych informacji, m.in. adresu e-mail, numeru telefonu i adresu korespondencyjnego.

Etap podpisania umowy również odbywa się zdalnie – klient wpisuje kod pin przesłany na jego telefon i w ten sposób cały proces się kończy. Po otwarciu konta aplikację CA24 Otwórz Konto można odinstalować z telefonu i korzystać z usług banku przez zwykłą aplikację CA24 Mobile.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

credit-agricole-umozliwia-zdalne-otwieranie-konta-w-aplikacji