Pieniądze zostaną także wykorzystane na rozwój produktu Curve Credit. Decyzja o starcie z kolejną zbiórką crowdfundingową nastąpiła kilka miesięcy po tym, jak Curve pozyskało 95 mln dolarów dofinansowania od inwestorów. Fintech został wsparty przez takie IDC Vntures, Fuel Venture Capital, Vulcan Capital, OneMain Financial i Novum Capital. Teraz firma poszukuje finansowania w oparciu o crowdfunding.

Fintech Curve rusza z kampanią crowdfundingowa

Nie będzie to pierwsza kampania crowdfundingowa Curve. Pierwsza zbiórka organizowana przez fintech miała miejsce w 2019 roku. Wtedy udało się pozyskać 4 mln funtów w rekordowe 42 minuty. Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło. Wycena Curve wzrosła trzykrotnie, liczba klientów podwoiła się do ponad 2 mln, zatrudniono 100 nowych pracowników, a wartość przetwarzanych transakcji wzrosła o 1 mld funtów, do poziomu 2,6 mld GBP  – informuje firma w komunikacie.

Kampania crowdfunndingowa na platformie Crowdcube ma wystartować jeszcze w tym miesiącu. Pieniądze pozyskane za pośrednictwem zbiórki zostaną wykorzystane na ekspansję w Stanach Zjednoczonych oraz Europie, a także na rozwój usług kredytowych Curve Credit. Fintech zamierza zatrudnić także około 200 nowych pracowników w trakcie 2021 roku.

Zainteresowane osoby mogą już dokonać wstępnej rejestracji pod tym linkiem: https://www.curve.com/crowdfunding2021/.

Na początku kwietnia Curve poinformowało o rozpoczęciu ekspansji na polskim rynku. Fintech jest już dostępny w Polsce od dłuższego czasu, ale w ostatniej informacji prasowej pochwalił się swoimi rozwiązaniami i zapowiedział aktywny rozwój na naszym rynku.