O planowanym rozpoczęciu zbiórki crowdfundignowej przez Curve informowaliśmy już kilka dni temu. Teraz poznaliśmy oficjalną datę startu nowej rundy – to 25 maja bieżącego roku. Od 11 maja, kiedy fintech ogłosił plany rozpoczęcia zbiórki, we wstępnej rejestracji zgłosiło się łącznie 35 tys. zainteresowanych osób.

Crowdfundignowa kampania Curve już 25 maja

Potencjalni inwestorzy to zarówno obecni, jak i nowi klienci. Przed rozpoczęciem rundy crowdfundingowej Curve wyśle aktualizacje każdej osobie, która wyraziła chęć zainwestowania w Curve. We wtorek, 25 maja, potencjalnym inwestorom zostanie zaoferowana ograniczona liczba akcji – czytamy w komunikacie.

Więcej wiadomości odnośnie wstępnej rejestracji, inwestowania i dalszych etapów zbiórki crowdfundingowej można znaleźć na https://www.curve.com/crowdfunding2021. Osoby, które zgłosiły swoje zainteresowanie, już wkrótce, bo 25 maja, otrzymają bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową kolejne informacje i instrukcje. Etap wstępnej rejestracji zakończy się 24 maja.

Curve wykorzysta pozyskane środki na ekspansję międzynarodową – głównie w Europie i w Stanach Zjednoczonych. W USA ma wystartować platforma OS Curve, a w Europie i Wielkiej Brytanii zadebiutują usługi kredytowe pod szyldem Curve Credit.

Ostatnio udało się pozyskać 4 mln funtów

To nie pierwsza zbiórka crowdfundingowa organizowana przez Curve. Fintech przeprowadził podobną rundę we wrześniu 2019 roku i udało mu się wtedy zebrać 4 mln funtów w rekordowym czasie 42 minut. Teraz jednak Curve działa na sporo większą skalę. Wycena Curve wzrosła trzykrotnie do 591,7 mln funtów, a liczba klientów wzrosła do pond 2 mln. Fintech zatrudnił także 100 nowych pracowników, a wartość przetwarzanych transakcji wzrosła do 2,6 mld funtów od momentu wejścia na rynek w 2018 roku.

Nowi i obecni klienci, którym nie udało się zainwestować w Curve w 2019 roku, będą mogli spróbować ponownie. Tym samym mają oni szansę dołączyć do grona takich inwestorów jak IDC Ventures, Fuel Venture Capital i Vulcan Capital, którzy poprowadzili niedawną rundę inwestycyjną, w ramach której Curve pozyskało 95 mln USD (72,5 mln GBP).

– Nie udałoby nam się osiągnąć aktualnej pozycji bez wsparcia naszych lojalnych klientów i coraz większej społeczności. Ten crowdfunding jest właśnie dla nich. Chcieliśmy zbliżyć się do naszych entuzjastów, umożliwiając im udział w następnym etapie naszej podróży, któremu towarzyszy ekscytacja związana z debiutem Curve Credit i zbliżającą się premierą Curve w USA. Jestem zachwycony, że początkowe zainteresowanie crowdfundingiem było tak duże i, że tak wielu z naszych klientów i sympatyków chce pójść w ślady naszych inwestorów instytucjonalnych. Z niecierpliwością czekam na powitanie nowych udziałowców Curve – mówi Shachar Bialick, założyciel i dyrektor generalny Curve.