O planowanym starcie zbiórki crowdfundingowej fintechu Curve pisaliśmy kilka dni temu. Od dzisiaj potencjalni inwestorzy mogą już dołączyć do rundy na platformie Crowdcube. Około godziny 11.30 czasu polskiego fintech zebrał już ponad 4,5 mln GBP.

Link do zbiórki Curve na Crowdcube można znaleźć tutaj.

Wystartowała runda crowdfundingowa fintechu Curve

Zbiórka jest skierowana do inwestorów, którzy spełnią odpowiednie warunki. W komunikacie czytamy, że emisja papierów wartościowych podlega lokalnym przepisom i regulacjom, które czasami nakładają dodatkowe wymagania na emitentów. W związku z tym, Curve zdecydowało się ograniczyć swoją ofertę akcji w niektórych krajach EOG. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Curve na platformie Crowdcube (patrz link powyżej).

Rozpoczęcie rundy zbiórki crowdfundingowej nastąpiło w wyniku cieszącej się ogromną popularnością kampanii wstępnej rejestracji. Osoby, które zgłosiły swoje zainteresowanie i zarejestrowały się w ramach kampanii wstępnej otrzymały wcześniej informacje dotyczące sposobu inwestowania. W dniu 11 maja w ciągu 24 godzin po ogłoszeniu planowanego rozpoczęcia rundy crowdfundingowej, Curve otrzymało 21 tys. wstępnych rejestracji od osób zainteresowanych inwestycją w ograniczoną liczbę akcji, w które od dzisiaj można inwestować.

Ekspansja międzynarodowa i rozwój nowych produktów Curve

– Nadszedł dzień, na który czekały wszystkie osoby, które uważnie śledziły naszą kampanię crowdfundingową, aby móc zainwestować i dołączyć do kolejnego etapu naszej ekscytującej podróży. Klienci są sercem naszej firmy, więc nie powinno dziwić, że nasza kampania skupiała się właśnie na nich. Nie udałoby nam się osiągnąć aktualnej pozycji bez wsparcia naszych lojalnych klientów. Z niecierpliwością czekam na powitanie nowych klientów i entuzjastów w gronie udziałowców Curve” – mówi Shachar Bialick, założyciel i dyrektor generalny Curve.

Uwzględniając szybki wzrost Curve w ostatnim czasie kampania miała na celu umożliwienie zwiększającej się bazie klientów udziału w przyszłych sukcesach firmy. Od pierwszej zbiórki Curve, zorganizowanej we wrześniu 2019 r., wiele się zmieniło. Wycena Curve wzrosła trzykrotnie do 591,7 mln funtów, a od lutego 2020 r. do marca 2021 roku liczba klientów podwoiła się do poziomu ponad 2 mln. Fintech zatrudnił także 100 nowych pracowników, a wartość brutto przetwarzanych przez niego transakcji wzrosła do 2,6 mld funtów – czytamy w komunikacie.

Curve wykorzysta pozyskane środki na ekspansję międzynarodową i rozwój produktów – chodzi między innymi o usługi kredytowe Curve Credit.