To już druga część serii podcastów realizowanych wspólnie z firmą Tpay. Przy okazji pierwszego podcastu z Juliuszem Stawińskim, porozmawialiśmy o tak zwanym syndromie porzuconego koszyka i o tym jak sobie z nim radzić. Kolejny odcinek dotyczył metod płatności i nowinek w polskim e-commerce.

Kilka słów o płatnościach w e-commerce

Tematem wyjściowym była znajomość zachowań użytkownika i jego preferencji, co następnie skontestowaliśmy z różnymi dostępnymi metodami płatniczymi i organizacją pracy działów rozwoju płatności w e-sklepach. Pytania dotyczyły także badania aktualnych trendów. Jeszcze 5 lat temu BLIK był nowinką, a dzisiaj jest hegemonem. W takim razie jak znaleźć kolejne rozwiązanie z takim potencjałem i jak skutecznie śledzić nowe usługi płatnicze?

O to wszystko zapytaliśmy Juliusza Stawińskiego z firmy Tpay. Jego zdaniem kluczem do sukcesu BLIKA był między innymi fakt, iż płatności są inicjowane z bankowej aplikacji mobilnej. Kolejny ważny aspekt to zmiana zwyczajów zakupowych klientów – coraz częściej kupujemy w Internecie za pomocą urządzeń mobilnych, siedząc na kanapie, a nie zajmując stanowisko przy komputerze.

Z Juliuszem Stawińskim rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: