Google Cloud jest jednym z najważniejszych globalnych partnerów technologicznych Deloitte. Na rynku EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) Deloitte posiada już ponad 600 konsultantów i inżynierów w obszarze chmury. Teraz firma doradcza chce skupić się na rozwoju tej gałęzi usług w Polsce i Europie Środkowej.

Google Cloud i Deloitte Polska nawiązują współpracę

Podpisując umowę o współpracy Deloitte Polska dołączył do globalnego grona firm wspierających klientów za pomocą rozwiązań Google Cloud Platform. W obszarze cloud Deloitte oferuje już globalnie usługi między innymi w zakresie strategii adopcji chmury, migracji, modernizacji i integracji aplikacji, bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem, budowy rozwiązań w modelu cloud native, SAP S/4HANA, a także analizy danych, big data, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Partnerstwo z Google Cloud umożliwia Deloitte dostęp do wiedzy, szkoleń oraz programów akceleracyjnych dla klientów. Na tej podstawie będą prowadzone wspólne działania marketingowe oraz tworzone rozwiązania dedykowane konkretnym branżom lub klientom. Partnerzy zajmą się także edukacją polskiego rynku w zakresie rozwiązań chmurowych.

Deloitte Polska to kolejny duży partner Google Cloud w naszym kraju. Kilka tygodni temu firma z Mountain View podpisała umowę o współpracy z Operatorem Chmury Krajowej – spółką powołaną do życia przez PKO Bank Polski i Polski Fundusz Rozwoju. Na mocy porozumienia Google Cloud otworzy swój region w Polsce, dzięki czemu dane klientów będą przechowywane na serwerach Google w naszym kraju. To bardzo istotne w kontekście usług bankowych, które można zaoferować w oparciu o chmurę. Między innymi na ten temat porozmawialiśmy z Adamem Marciniakiem, wiceprezesem zarządu PKO Banku Polskiego, nadzorującym Obszar Informatyki.