Partner serwisu Visa dla biznesu

Dobre wyniki Pekao. Bank ma już 1,4 mln klientów mobilnych

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Pekao S.A
Opublikowano: 7 sierpnia 2019, 12:11 Aktualizacja: 28 sierpnia 2019, 10:08

W I półroczu 2019 roku zysk netto Banku Pekao wyniósł 824 mln zł. To spadek o 12% rok do roku – głównie z powodu wzrostu obciążeń regulacyjnych, czyli składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Pekao ma już prawie 1,4 mln klientów mobilnych.

Bank Pekao udostępnia nowy serwis transakcyjny

– Po wyłączeniu kosztów BFG i restrukturyzacji zatrudnienia, wynik w I półroczu wzrósł o blisko 11 proc. r/r, zgodnie z założeniami zarządu. Z kolei w samym II kwartale 2019 r. zysk netto Banku Pekao wzrósł o ponad 8% i wzrósł do poziomu 582 mln zł – czytamy w komunikacie.

Mocny kwartał Banku Pekao

Bank pochwalił się także wzrostem aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. Na koniec czerwca było ich o 21% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W sumie Bank Pekao ma już prawie 1,4 mln aktywnych klientów mobilnych – czyli takich, którzy logują się do aplikacji przynajmniej raz na 3 miesiące. W sumie bank ma już trochę ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Kilka dni temu Pekao poinformowało także o udostępnieniu płatności mobilnych Garmin Pay i Fitbit Pay, a także rozwiązania pozwalającego na cyfrową weryfikację tożsamości – mojeID.

Załóż konto w banku Pekao
Sprzedaż pożyczek gotówkowych w procesach elektronicznych „na klik” systematycznie wyprzedzała tempo sprzedaży w oddziałach. W II kw. 2019 bank udzielił o 22% więcej pożyczek w bankowości mobilnej niż w analogicznym okresie 2018 roku i miały one 37-proc. udział w sprzedaży pożyczek ogółem.

W pierwszym półroczu 2019 roku Bank Pekao otworzył 208 tys. nowych kont dla klientów indywidualnych, czyli 19% więcej niż w pierwszej połowie 2018 roku. Sprzedaż kont była wspierana ofertami kont oszczędnościowych czy ofertą karty rewolucyjnej gwarantującej niskie kursy w płatnościach za granicą. Dzięki wsparciu, jakie daje możliwość otwierania rachunków bieżących na „selfie” Pekao mierzy w osiągnięcie 500 tys. nowych rachunków bieżących już w 2019 r.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej prezes Banku Pekao Michał Krupiński mówił, że „konto na selfie” odniosło duży sukces, chociaż bank nie ujawnia danych odnośnie liczby rachunków otworzonych w ten sposób. Włodarze banku mówili również o zwolnieniach grupowych, które mają potrwać do końca bieżącego roku. Poruszono także temat potencjalnych akwizycji i fuzji z udziałem Pekao – według prezesów banku organizacja nie planuje takich ruchów w najbliższej przyszłości. Według oficjalnych zapewnień nie są także prowadzone rozmowy na temat fuzji z PKO Bankiem Polskim.

Załóż konto, Sprawdź ofertę

Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dobre-wyniki-pekao-bank-14-mln-klientow-mobilnych