Partner serwisu Visa dla biznesu

Dodaj konto z innego banku w Moim ING. To pierwsze takie wdrożenie w Polsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski#PSD2
Opublikowano: 23 października 2019, 13:39 Aktualizacja: 24 października 2019, 11:06

ING jako pierwszy bank na polskim rynku umożliwia klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu. Na początek w Moim ING będzie można zobaczyć rachunki z mBanku i Banku Millennium. Lista banków ma być stopniowo powiększana.

Dodaj konto z innego banku w Moim ING. To pierwsze takie wdrożenie w Polsce

Nowe rozwiązanie w systemie bankowości internetowej i mobilnej Moje ING zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez dyrektywę PSD2. Otwarta bankowość w praktyce.

Otwarta bankowość już działa w ING Banku Śląskim

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym – wyjaśnia ING w komunikacie.

Na razie Śląski wprowadził tylko możliwość podglądu salda i kart z innych banków. Niestety z poziomu aplikacji Moje ING nie zlecimy jeszcze przelewu z konta w mBanku, czy Banku Millennium. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce. Daje to pewien obraz jak już niedługo będzie wyglądał cały rynek bankowy w Polsce.

Już niedługo śladami ING Banku Śląskiego powinny pójść także inne podmioty. Banki posiadają gotowe API i na owoce współpracy kolejnych uczestników rynku nie powinniśmy długo czekać. Podobne wdrożenie zapowiedział niedawno PKO Bank Polski, a według optymistycznych prognoz agregator rachunków w aplikacji IKO miałby pojawić się jeszcze w tym roku. Ciężko jednak o faktyczne ramy czasowe takiego projektu, ponieważ wiele zależy od kooperacji pomiędzy bankami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dodaj-konto-z-innego-banku-w-moim-ing-to-pierwsze-takie-wdrozenie-w-polsce