Obecnie gorzowski Urząd Miasta przyjmuje przez urządzenia InPost głównie sprawy z wydziału komunikacji. W ten sposób mieszkańcy mogą między innymi zarejestrować pojazd, zawnioskować o wydanie dowodów rejestracyjnych, kart pojazdu, pozwoleń czasowych oraz tablic rejestracyjnych, czy zgłosić zbycie pojazdu, zmianę stanu faktycznego lub demontaż pojazdu. Takie rozwiązanie już niedługo może pojawić się w kolejnych polskich miastach.

„Urzędowe Paczkomaty” od InPostu

W celu skorzystania z takiej usługi należy wypełnić formularz na stronie urzad24.inpost.pl/Gorzow i zanieść wymagane dokumenty do dowolnego, wybranego przez siebie Paczkomatu na terenie miasta. Koszt nadania wynosi 5,99 zł. Odbieranie dokumentów nadanych przez urzędników do mieszkańców będzie możliwe w konkretnych urządzeniach – obok budynków Urzędu Miasta. W trakcie pandemii InPost rekomenduje odbieranie przesyłek z Paczkomatu za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu nie ma konieczności dotykania urządzenia.

W związku z pandemią koronawirusa InPost przyśpieszył także start nowej usługi „Paczka w Weekend”. Dzięki temu dostawy do Paczkomatów będą realizowane także w soboty i niedzielę, na takiej samej zasadzie jak w każdy inny dzień tygodnia. Z kolei w minionym tygodniu firma udostępniła klientom obsługę za pomocą aplikacji WhatsApp. Z InPostem można się także skontaktować za pomocą popularnego Messengera, czy Asystenta Google.