Gigant z USA nie tylko otwiera fizyczne sklepy, ale także rozwija placówki bez kas. Pierwszy sklep Amazon Go znajduje się w amerykańskim mieście Seattle, a kolejne dwa powstaną w San Francisco i Chicago. Czy polscy klienci gotowi są na taką rewolucję?

Allegro pójdzie w ślady Amazona?

Amazon to nie tylko e-commerce i sklepy bez kas. To także dostawy za pomocą dronów, dostawy do bagażnika pojazdu klienta, albo wprost do lodówki klienta, nawet gdy nie ma go w domu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Firma Jeffa Bezosa inwestuje także w streaming wideo i wydarzeń sportowych. Firma wykupiła prawa do transmisji 20 meczów piłki nożnej w nadchodzącym sezonie angielskiej Premier Leauge. Mecze będzie można zobaczyć dzięki serwisowi Amazon Prime Video.

Czy Allegro zamierza pójść śladem Amazona i wdrożyć chociaż część podobnych nowości? W końcu nowym prezesem Allegro został były szef Amazona w Europie Południowej – Francois Nuyts.

Podczas rozmowy na kongresie Impact’18 Damian Zapłata, Chief Commercial Officer Allegro, powiedział, że firma w najbliższym czasie raczej nie planuje uruchomienia fizycznych sklepów. Wielokanałowość nie jest tym, na czym obecnie skupia się Allegro. Zapłata nie jest także przekonany co do dostawy towarów za pomocą dronów.

– Chcielibyście, aby paczkę dostarczał Wam robot? – zapytał prowokacyjnie Damian Zapłata.

Zdaniem CCO Allegro polski rynek nie jest jeszcze gotowy na takie wdrożenia. Drony dostarczające paczki wciąż są dopiero w fazie testów w USA i Wielkiej Brytanii.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO