Wśród partnerów #WARSAW booster’18 znaleźli się przedstawiciele takich firm jak: J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google Developers, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Giełda Papierów Wartościowych. Organizatorem programu finansowanego przez m.st. Warszawa jest Youth Business Poland.

Gala finałowa #WARSAW booster’18 już 19 października

Konkurs został podzielony na dwie grupy – „preseed” i „seed”, czyli grupę początkującą i zaawansowaną. Zwycięzca otrzyma 25 tys. złotych, zdobywca drugiego miejsca 15 tys. zł, a startup, który zajmie miejsce na najniższym stopniu podium zostanie wsparty kwotą 10 tys. zł.

Gala finałowa to szansa dla startupów na zaprezentowanie swoich pomysłów przed komisją konkursową w składzie której pojawią się m.in. dyrektorzy i przedstawiciele zarządów czołowych firm  sektora branży finansowej i ubezpieczeniowej.

O nagrody zawalczy 22 finalistów. Do finału w grupie preseed zakwalifikowały się firmy: Bestrento, Insbid, JoyWork, GameHR, Spidersbuild, Zettagene, Aimly, cashy.pl, Ubix, MyPocket oraz TuPrawnik.pl. Z kolei o zwycięstwo w grupie seed zawalczą: BillTech, bNesis, CapitalLab, FinSafe, Rentier, Scanye, TensortFlight, VivaDrive, xchanger, metis.finance oraz ZweryfikujFirmę.pl.

#WARSAW booster’ 18 to miejski program akceleracyjny dedykowany startupom z branży fintech i insurtech. Program to szansa dla innowacyjnych startupów do wzięcia udziału w intensywnej akceleracji swojego biznesu. Do programu zaproszono 30 mentorów i przedstawicieli 12 partnerów biznesowych, pod okiem których uczestnicy odbyli 600 godzin mentoringu i doradztwa biznesowego.