Partner serwisu Visa dla biznesu

E-commerce to intratny biznes. Pokaźne zyski Przelewy24

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#e-commerce#LendTech
Opublikowano: 15 kwietnia 2019, 22:40 Aktualizacja: 9 maja 2019, 14:08

Po analizie sprawozdań finansowych Pyszne.pl, Manty i Polskiego Standardu Płatności wzięliśmy na warsztat bilans finansowy PayPro – agenta rozliczeniowego i operatora serwisu Przelewy24. Zgodnie ze sprawozdaniem finansowym dostępnym w eKRS w 2017 PayPro odnotowało przychód netto w wysokości 64 mln złotych, natomiast na czysto firma zarobiła ponad 23 mln PLN.

Płatność telefonem

To spora poprawa w porównaniu do roku 2016, kiedy przychód netto PayPro był na poziomie 36,8 mln zł, natomiast zysk netto wynosił 17 mln PLN. Pełne sprawozdanie finansowe PayPro jest dostępne tutaj.

Spółka PayPro zwiększyła przychody prawie o 30 mln złotych

PayPro to agent rozliczeniowy poznańskiej Grupy Dialcom24, w ramach której działa serwis Przelewy24. Jest to jeden z największych operatorów płatności internetowych w Polsce. Grupa specjalizuje się w tworzeniu i eksploatacji oprogramowania przeznaczonego dla szerokiego zakresu usług łączących klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Wśród metod płatności dostępnych w serwisie można znaleźć takie rozwiązania jak Masterpass, płatności ratalne, odroczona płatność PayPo, portfele elektroniczne, płatności walutowe, Paysafecard, BLIK, czy świeżo dodane Google Pay.

W porównaniu do roku 2016 w 2017 roku PayPro odnotowało sporą poprawę przychodów netto – wzrosły one o prawie 30 mln zł. Natomiast zysk netto został poprawiony o 6 mln PLN. Wysokie obroty spółki mają zapewne związek z coraz prężniej rozwijającym się sektorem e-commerce. Zgodnie z raportem Traffic Trends polski rynek sprzedaży w Internecie osiągnął wartość 40 mld złotych. Według prognoz na 2018 rok roczna wartość branży ma przekroczyć kwotę od 50 do nawet 60 mld zł. Natomiast w perspektywie trzech najbliższych lat prognozowane jest jej podwojenie. Na polskim rynku e-commerce zarejestrowanych jest obecnie 29 198 sklepów.

Możliwe, że na wzrost przychodów wpływa także zakaz handlu w niedzielę, który napędza obrotu sklepów internetowych. Raport Traffic Trends podaje, że w związku ze zmianami w prawie 62% e-sklepów zanotowało wzrost ruchu, natomiast 55,5% – skok sprzedaży. Ciężko o lepszy moment na przetwarzanie płatności w Internecie.

PS

Wspomniane materiały na temat wyników finansowych spółek można znaleźć tutaj: Pyszne.pl, Manta, Polski Standard Płatności.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

e-commerce-to-intratny-biznes-pokazne-zyski-przelewy24