Na początek z ekspresowej dostawy skorzystają mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Katowic i Poznania. Zakupów trzeba dokonać do określonej przez sprzedawcę godziny – na przykład 11.30. Paczkę jeszcze tego samego dnia między 18:00 a 22:00 dostarczy kurier z firmy X-press Couriers.

Zakupy na Allegro? Dostawa tego samego dnia

Allegro ekspresowa dostawa

Opcję dostawy tego samego dnia znajdziemy u sprzedawców, którzy udostępnią metodę dostawy Kurier X-press. Niestety nie jest tanio. Za ekspresową dostawę trzeba zapłacić 22,90 zł przy płatności z góry i 25,70 zł w przypadku płatności przy odbiorze. Waga jednej paczki nie może przekraczać 30 kilogramów.

Allegro przypomina, aby sprawdzić do której godziny należy złożyć zamówienie, aby kurier dostarczył je tego samego dnia. Różni sprzedawcy mogą ustawić różne godziny, np. 10:00 lub 11:30. Jeśli złożymy zamówienie po tym terminie, paczka i tak dotrze szybko, ale już kolejnego dnia między 18:00 a 22:00.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO

Klient w każdej chwili może sprawdzić co dzieje się z jego paczką na swoim koncie Allegro. Przy zmianie statusu zamówienia otrzymamy również powiadomienie mailowe i SMS. Za pośrednictwem SMS-a dowiemy się też przesyłka została nadana oraz kiedy kurier podejmie próbę doręczenia.

Ekspresowa dostawa to jedno z najciekawszych wdrożeń Allegro ostatnich miesięcy – obok abonamentu Allegro Smart. Z kolei już pod koniec roku użytkownicy mają otrzymać do dyspozycji odroczone płatności, czy wyszukiwanie produktów za pomocą zdjęć.