Partner serwisu Visa dla biznesu

Spotify i Tidal mają konkurencję. Rusza Empik Music

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Technologie
Opublikowano: 6 maja 2020, 12:52 Aktualizacja: 6 maja 2020, 12:54

Empik uruchamia swój własny serwis streamingowy z muzyką. Aplikację Empik Music można już pobrać ze sklepów Google Play i AppStore.

Empik będzie jak Spotify. Rusza Empik Music

W bazie Empik Music znajdują się miliony utworów od takich wytwórni jak Warner, Sony, czy Universal. Jeśli chodzi o treści lokalne, to będzie je dostarczać polska e-Muzyka. Na początek z nowego serwisu można skorzystać bez opłat przez 30 dni lub 60 dni. Dłuższy okres próbny jest dostępny dla posiadaczy Empik Premium, który na razie jest dostępny za darmo dla wszystkich zainteresowanych (ze względu na pandemię).

Ciekawostką jest fakt, iż w aplikacji Empik Music znajdziemy teksty piosenek – na razie jest ich około 800 tys., ale baza ma być stopniowo uzupełniana. Muzyka oferowana jest w jakości 96, 160 i 320 kbp. Utwory można pobrać i odtwarzać w trybie offline.

Empik Music – ile kosztuje? Co oferuje?

Empik Music jest dostępny w następujących pakietach:

  • 1 miesiąc – 19,99 zł,
  • 3 miesiące – 59,97 zł,
  • 6 miesięcy – 104,99 zł (17,50 zł miesięcznie),
  • 12 miesięcy – 199,99 zł (16,67 zł miesięcznie).

W przypadku pakietów 3, 6 i 12 miesięcznych płatności należy dokonać za cały okres z góry. Należność można uregulować podpinając kartę w aplikacji mobilnej, lub udając się do salonu Empik. W salonie można zapłacić kartą, gotówką lub BLIKIEM. Ma to być opcja dla osób, które nie chcą podpinać swojej karty płatniczej w aplikacji.

Czy Empik Music wygra z zagraniczną konkurencją?

Pod względem cenowym Empik Music wypada bardzo podobnie jak konkurencyjne Spotify. W tym przypadku koszt miesięcznego pakietu to również 19,99 zł, ale szwedzki serwis udostępnia także abonamenty grupowe Duo i Family. Pakiet Duo to 2 konta premium za cenę 24,99 zł miesięcznie, a Family to aż 6 kont premium za 29,99 zł miesięcznie.

Empik na razie nie udostępnia abonamentów grupowych i rodzinnych, ale w trakcie dzisiejszej konferencji przedstawiciele firmy zapewniali, że mają w planach wprowadzenie takiego rozwiązania. Empik Music działa obecnie tylko na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS, a to oznacza, że nie uruchomimy go w oparciu o AirPlay, czy Chromecast – taka możliwość ma się pojawić w przyszłości. Serwis streamingowy od Empiku ma zostać także zintegrowany z Asystentem Google.

Empik postawił na subskrypcje już w sierpniu 2019 roku kiedy wprowadził abonament Empik Premium. Za cenę 80 złotych rocznie użytkownicy mogą uzyskać dostęp do rabatów, darmowych dostaw, benefitów kulturalnych, czy do 3% zwrotu środków na konto w Empik.com za każde zakupy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

empik-music-cena-muzyka