Z portfela wero mogą korzystać obecnie niemieccy klienci Sparkassen, Volksbanken i Raiffeisena. Deutsche Bank ma uruchomić usługę jeszcze w tym roku. Warto przypomnieć, że do 2022 roku członkiem EPI był PKO Bank Polski. Organizacja powstała w celu stworzenia europejskiej przeciwwagi dla dominacji Visy i Mastercard. O sprawie pisze Finextra.

Portfel mobilny wero dostępny w Niemczech

Początkowo EPI wspierana była przez 31 głównych banków strefy euro, ale w 2022 roku inicjatywę opuściła połowa jej członków w tym niemieckie Commerzbank i DZ Bank. Od tego czasu EPI przejęło jednak holenderską platformę płatności iDeal i luksemburski Payconiq – jako podstawę nowego portfela wero.

Portfel będzie dostępny w Belgii do końca lipca dla klientów KBC, a następnie we Francji jesienią tego roku i dla wszystkich członków banku EPI w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Na początku wero będzie oferował przelewy P2P. W przyszłym roku klienci będą mogli dokonywać płatności za pomocą kodów QR (offline oraz online) i zarządzać cyklicznymi płatnościami za subskrypcje lub raty.

W roku 2026 w aplikacji mają się pojawić płatności przy kasie w w fizycznym sklepie, rozwiązania BNPL, programy lojalnościowe, dzielenie wydatków, czy integracja zewnętrznych programów od sprzedawców. Na razie nie wiadomo kiedy wero pojawi się w Polsce, ale możemy być pewni, że nad Wisłą musiałoby się zmierzyć z potężną konkurencją.