Partner serwisu Visa dla biznesu

eService, PKO Bank Polski oraz TECS obsłużą płatności dla systemu poboru opłat viaToll

Fintek
Fintek
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 9 czerwca 2020, 13:11 Aktualizacja: 9 czerwca 2020, 13:12

PKO Bank Polski oraz eService wraz z firmą TECS telecommunication & e-commerce solution GmbH rozpoczęły świadczenie kompleksowej obsługi rozwiązań płatniczych dla systemu poboru opłat drogowych viaTOLL.

Kolejny bank udostępnia płatności za autostrady. Autopay w Banku Pocztowym

Połączenie potencjałów, technologii oraz doświadczenia firm tworzących konsorcjum umożliwiło dostosowanie i obsługę rozwiązania, które jako jedyne na rynku gwarantuje pełną współpracę z systemem viaTOLL, zarządzanym przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego – operatora Krajowego Systemu Poboru Opłat – czytamy w komunikacie.

eService i PKO BP obsłużą płatności na autostradach

Rozpoczęcie świadczenia obsługi płatności elektronicznych na autostradach na rzecz zarządzanego przez GITD systemu viaTOLL jest efektem rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez operatora systemu – Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Jednym z głównych wymagań stawianych jego uczestnikom było zachowanie ciągłości świadczenia obsługi i autoryzacji finansowych transakcji bezgotówkowych realizowanych przez użytkowników systemu oraz zapewnienie bezpieczeństwa transakcji. Zasady i formy wnoszenia opłat przez użytkowników pozostały niezmienione.

Konsorcjum utworzone przez PKO Bank Polski, eService i TECS zgłosiło do przetargu ofertę dotyczącą rozwiązania, umożliwiającego integrację własnych systemów autoryzacyjnych z infrastrukturą systemu poboru opłat drogowych viaTOLL. Umożliwiło to bezpieczne i płynne rozpoczęcie obsługi płatności elektronicznych, prowadzonych za pomocą terminali płatniczych, aplikacji mobilnej oraz bramki internetowej.

Konsorcjum przejęło też odpowiedzialność za obsługę szeregu innych, specjalistycznych operacji elektronicznych – np. transakcji Top-Up (doładowań cyklicznych konta użytkownika na żądanie). Mimo wysokiego stopnia skomplikowania, wszystkie prace związane ze zmianą dostawcy usług płatniczych odbyły się zgodnie z wymaganiami GITD – w sposób niezauważalny dla użytkowników systemu viaTOLL – bez utrudnień i przerw w działaniu systemów.

W najbliższym czasie eService dostarczy również terminale płatnicze służące do zasilania kont użytkowników viaTOLL. Zastąpią one dotychczas używane urządzenia, działające w Miejscach Obsługi Klientów, w tym na wybranych stacjach paliw.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

eservice-pko-bank-polski-oraz-tecs-obsluza-platnosci-dla-systemu-poboru-oplat-viatoll