Partner serwisu Visa dla biznesu

Ethereum numerem jeden wśród kryptowalut

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Kryptowaluty
Opublikowano: 18 maja 2018, 09:26 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:59

Ethereum jest najpopularniejszą kryptowalutą wśród użytkowników, a Bitcoin – oryginalna cyfrowa waluta zajmuje aż 13. miejsce. Dane pochodzą z indeksu Global Public Chain Assessment Index i zostały opublikowane przez chiński rząd w czwartek. Informacje mają być aktualizowane co miesiąc.

Ethereum na pierwszym miejscu wśród kryptowalut

Indeks, w którym zostały opublikowane dane na temat kryptowalut, został stworzony i wydany przez China Centre for Information Industry Development, który jest częścią Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych w Pekinie. W ocenie kryptowalut zostały wzięte pod uwagę takie parametry jak możliwości technologiczne, przydatność i innowacyjność projektu. O sprawie informuje serwis Reuters.

Bitcoin daleko w tyle

Według stworzonego indeksu pierwsze miejsce zajął Ethereum i uzyskał wynik 129,4 pkt. Bitcoin, który został wypuszczony na rynek prawie 10 lat temu otrzymał jedynie 88 pkt., zajmując miejsce 13. Projekty Blockchain Steem, Lisk, NEO i Komodo zajęły odpowiednio drugie, trzecie, czwarte i piąte miejsce z wynikiem 115,9, 104,8, 103,0 i 101,5. Indeks ma być aktualizowany co miesiąc. Pod koniec marca pisaliśmy, że Ludowy Bank Chin zamierza w tym roku zakazać jakiegokolwiek handlu kryptowalutami na terenie kraju, a zakaz ma się donosić do wszystkich typów kryptowalut. Jednak w tym samym komunikacie można przeczytać, że chiński bank centralny nadal pracuje nad stworzeniem własnej kryptowaluty, której emisja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Z kolei zakaz handlu Bitcoinem obowiązuje w Chinach od września 2017 roku. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

W Polsce sytuacja dotycząca rynku krypto nie wygląda lepiej. Ostatnie miesiące to ciężki czas dla cyfrowych walut. Giełdy wpisywane na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego zamykają swoją działalność, z powodu braku możliwości współpracy z bankami. Wczoraj poinformowaliśmy Was o liście wystosowanym przez Sylwestra Suszka – CEO giełdy BitBay, która z powodu trudności w Polsce musiała przenieść swoją działalność na Maltę. List skierowany był do premiera Mateusza Morawieckiego i apelował o wprowadzenie regulacji dla kryptowalut.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ethereum-numerem-jeden-wsrod-kryptowalut