Partner serwisu Visa dla biznesu

Falstart w Walentynki. Facebook przekłada premierę swojego serwisu randkowego

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Facebook
Opublikowano: 14 lutego 2020, 12:01 Aktualizacja: 14 lutego 2020, 13:54

Facebook Dating miał wystartować w Europie 13 lutego – czyli dzień przed Walentynkami. Ostatecznie firma Marka Zuckerberga została zmuszona do przełożenia premiery ze względu kłopotów z zabezpieczeniami.

Falstart w Walentynki. Facebook przekłada premierę swojego serwisu randkowego

Serwis randkowy Facebooka działa już w USA i 20 innych krajach. W Europie miał pojawić się właśnie w przeddzień tegorocznych Walentynek, ale zabezpieczenia wykorzystywane na platformie wzbudziły zastrzeżenia organów zajmujących się ochroną danych osobowych.

Facebook Dating niezgodny z RODO?

Serwis Tech Crunch pisze, że irlandzka Komisja ds. Ochrony Danych Osobowych przeprowadziła kontrolę w siedzibie Facebooka w Dublinie. Amerykański gigant miał nie złożyć wszystkich wymaganych dokumentów, niezbędnych do uruchomienia nowej platformy. Obawy Irlandczyków wzbudziły przede wszystkim kwestie związane z RODO, czyli ochroną prywatności użytkowników.

Facebook ogłosił plany na uruchomienie serwisu randkowego w maju 2018 roku, mając na celu detronizację Tindera. Kilka miesięcy później przeprowadzono testy platformy w Kolumbii, a następnie pojawiła się ona w kolejnych krajach Ameryki Południowej oraz w Azji. Do serwisu randkowego można uzyskać dostęp bezpośrednio z poziomu swojego facebookowego profilu.

We wrześniu 2019 roku Facebook Dating wystartował w USA – zaledwie kilka tygodni po tym, jak spółka została ukarana grzywną w wysokości 5 mld dolarów (za niedociągnięcia w zakresie ochrony prywatności użytkowników). W trakcie debiutu Facebook Dating w USA Mark Zuckerberg zapowiadał, że już na początku 2020 roku serwis pojawi się także w Europie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

falstart-w-walentynki-facebook-przeklada-premiere-swojego-serwisu-randkowego