23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Filmweb startuje z nową stroną

Filmweb startuje z nową stroną główną.

Jeżeli szukamy informacji o filmie – obsada, oceny, nagrody, to najprawdopodobniej wybieramy właśnie Filmweba. Pomimo swojej popularności strona nie była zbyt „user firendly” – szczególnie w wersji mobilnej. Teraz serwis startuje z nową witryną.

Tak, zmiany dotyczą również wersji mobilnej. Sam do tej pory z wersji na przenośnie urządzenia korzystałem tylko w jeden sposób – od razu scrollowanie w dół, aby przełączyć się na wersję desktopową. O nowej stronie na mobile ciężko jeszcze powiedzieć coś więcej.

Czytaj także: Ile Robert Górski zarobił na „Uchu Prezesa”?

Zmiany na Filmwebie

Na pierwszy rzut oka wygląda lepiej, choć typowo pionowy układ strony nie musi się wszystkim podobać. Kwestia gustu. Pierwsze w kolejności są newsy, najpopularniejsze filmy i zwiastuny. Jeżeli chcemy dokopać się do recenzji, albo gier, to trzeba trochę poscrollować.

Nowa strona Filmwebu
I jeszcze kilka poziomów niżej…

Nowa strona Filmwebu 2
Twórcy Filmweba zdają sobie sprawę, że obecnie ruch na stronach generowany jest głównie na mobile’u. Do poprzedniej wersji strony było tyle zastrzeżeń, że aż dziw bierze, że właściciele tak długo zwlekali.

Jeżeli chodzi o aspekt techniczny, to Filmweb zadbał żeby strona miała zoptymalizowany układ UI/UX na każdą dostępną platformę. Niestety posiadacze aplikacji na IOS już od dawna skarżą się na liczne błędy – chociażby brak odpowiedniej rozdzielczości. Jak widać niełatwe jest życie fana Apple.

Kilka głosów krytyki da się też usłyszeć odnośnie wersji na Androida. Wygląda na to, że na razie nie wyeliminowano tego mankamentu. Wiadomo jednak, że prace nad nową wersją będą trwać na bieżąco. Na razie błędy muszą być niejako wliczone w koszty.

Miejmy nadzieję, że nowa strona główna to dopiero początek zmian na platformie. Filmweb ma ogromną rzeszę regularnie odwiedzających użytkowników. Kto wie, może niedługo doczekamy się rozwinięcia funkcji społecznościowej i modernizacji wyglądu całej witryny – a nie tylko strony głównej.

/Rafał Tomaszewski