inQUBE UIP Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu utworzono w celu wspierania aspiracji biznesowych. Konkurs „Zagraj o mentoring” skupia się głównie na młodych innowatorach. Główną nagrodą tym w konkursie jest udział w InCredibles – wszechstronnym programie akceleracyjno-mentoringowym, zainicjowanym przez Sebastiana Kulczyka w 2017 roku.

Główną nagrodę zgarnęło Trasee

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły aż 33 firmy z całej Polski. Aż sześć z nich było przedstawicielami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybrała osiem firm startupów. Projekty, które się zakwalifikowały do ostatniego etapu, zaprezentowały swój pomysł podczas finału odbywającego się w siedzibie inQUBE we Wrocławiu.

W tym roku zwyciężył projekt „Gallio”, zaprezentowany przez startup Trasee. Jest to kompleksowe rozwiązanie do anonimizacji materiałów wideo, które ma  wykorzystywać analitykę obrazów wideo do wykrywania, śledzenia, liczenia oraz pomiarów. Jego pomysłodawcami są Mateusz Zimoch, Łukasz Bonczol, Piotr Zieliński, Barłomiej Kurzeja oraz Bartosz Gierczak.

Wyjątkowo przyznano także jedno wyróżnienie. Otrzymał je Siddarth Agrawal ze swoim pomysłem LabPlus, którego celem jest usprawnienie diagnostyki laboratoryjnej. Oprócz dwójki laureatów do finału zakwafikowały się również firmy: Moniti, SeedsBot, Share.P, Playmaker.Pro, Airflo oraz INKsearch.co.

— Wygrana w konkursie “Zagraj o mentoring” organizowanym przez inQUBE i dostanie się do programu InCredibles jest dla nas wielką szansą. Chcemy przekształcić nasz mały, kilkuosobowy startup w firmę sprzedającą swoje produkty na całym świecie. Liczymy na mentoring prowadzony przez fachowców, pozyskiwanie wiedzy na temat skalowania naszego biznesu i jego rozwoju, a także networking. Mamy nadzieję, że dzięki temu programowi pozyskamy liczne kontakty biznesowe, które pozwolą nam stać się “jednorożcem” — mówił CEO Trasee, Mateusz Zimoch.