Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech AlphaCredit pozyskuje 125 mln dolarów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Fundraising
Opublikowano: 27 stycznia 2020, 14:07 Aktualizacja: 28 stycznia 2020, 13:34

Fintech z Ameryki Łacińskiej AlphaCredit pozyskał 125 mln dolarów w najnowszej rundzie inwestycyjnej. Na czele inwestycji stanął japoński gigant SoftBank.

Fintech AlphaCredit pozyskuje 125 mln dolarów

AlphaCredit oferuje szybkie i tanie pożyczki dla klientów indywidualnych i małych przedsiębiorstw. Do tej pory fintech udzielił finansowania na ponad 1 mld dolarów dla przedsiębiorców, którzy nie mieli szansy na uzyskanie kredytu w banku. Spółka działa w Meksyku i w Kolumbii.

SoftBank dofinansowuje fintech AlphaCredit

Drugiej rundzie inwestycyjnej przewodził japoński SoftBank, a udział wzięli w niej także dotychczasowi inwestorzy i inne fundusze venture capital. Dofinansowanie ma pomóc AlphaCredit w ugruntowaniu swojej pozycji w Meksyku i Kolumbii, a także w ekspansji na pozostałe rynki Ameryki Łacińskiej. To jedno z największych dofinansowań dla spółki z tego kontynentu, ale i tak wypada blado przy niedawnej rundzie inwestycyjnej przeprowadzonej przez NuBank. Brazylijski challenger bank pozyskał wtedy 400 mln dolarów.

SoftBank to międzynarodowy konglomerat, który posiada udziały w takich spółkach jak Alibaba, Uber, czy WeWork. Warto przypomnieć, że Masayoshi Son, założyciel i CEO SoftBanku, zainwestował 20 mln dolarów w początkującą spółkę Alibaba – dzisiaj te udziały są warte grubo ponad 130 mld USD, a Alibaba jest jedną z największych firm na świecie.

Japoński gigant przejmie także 80% udziałów pogrążonej w kłopotach spółki WeWork. Firma była wyceniana nawet na 47 mld dolarów, ale ostatecznie po akwizycji ma być warta zaledwie 7,5 mld USD. WeWork borykał się z licznymi problemami finansowymi i mniejszymi lub większymi skandalami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-alphacredit-pozyskuje-125-mln-dolarow