Fintech Azimo wchodzi do Polski

0
Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 28 listopada 2018 Aktualizacja: 20 lutego 2019

Polsko-brytyjski fintech Azimo wchodzi na polski rynek. Firma oferuje szybkie i tanie przelewy międzynarodowe.

Azimo powstało w 2012 roku i działa w 27 krajach. Założycielami spółki są Michael Kent i Marta Krupińska, a jedno z biur Azimo mieści się w Krakowie. Teraz czas na rozpoczęcie pełnej działalności na polskim rynku, który ma być wart nawet 6 mld dolarów.

Azimo – nowy fintech na polskim rynku przekazów pieniężnych

Polacy mieszkający za granicą wysyłają do ojczyzny równowartość ok. 7 miliardów dolarów rocznie, nic więc dziwnego, że polscy emigranci od dawna są atrakcyjną grupą docelową dla firm zajmujących się przekazami pieniężnymi. Jednak w ostatnich latach niedobór pracowników, spowodowany szybkim wzrostem gospodarczym i emigracją 2 mln Polaków, uczynił z naszego kraju czołowy cel wyjazdów dla pracowników z sąsiednich państw, takich jak Ukraina. W 2017 r. wydano Ukraińcom ok. 1,7 mln pozwoleń na pracę w Polsce.

Obecnie, nawet do 95% pieniędzy przesyłanych na Ukrainę może być dostarczanych fizycznie w gotówce. Azimo chce to zmienić.  Nowa usługa pozwoli klientom w Polsce korzystać z tego samego produktu, który fintech oferuje w 27 innych krajach europejskich. Klienci będą mogli wysyłać pieniądze do 190 krajów i terytoriów na całym świecie, korzystając z takich metod jak przelew bankowy, odbiór gotówki czy doładowanie telefonów komórkowych (przelew na numer telefonu).

Azimo jest wspierane przez kilka renomowanych funduszy inwestycyjnych; obok polskiego MCI TechVentures, także przez azjatyckiego giganta Rakuten, Sillicon Valley Bank, e.ventures, Frog Capital, TA Ventures oraz GR Capital.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-azimo-wchodzi-do-polski