19 lutego 2019, 09:00:Digital Banking & Payments Summit - Hilton Warsaw Hotel, Warszawa

Fintech Azimo wchodzi do Polski

Fintech Azimo wchodzi do Polski

Polsko-brytyjski fintech Azimo wchodzi na polski rynek. Firma oferuje szybkie i tanie przelewy międzynarodowe.

Azimo powstało w 2012 roku i działa w 27 krajach. Założycielami spółki są Michael Kent i Marta Krupińska, a jedno z biur Azimo mieści się w Krakowie. Teraz czas na rozpoczęcie pełnej działalności na polskim rynku, który ma być wart nawet 6 mld dolarów.

Azimo – nowy fintech na polskim rynku przekazów pieniężnych

Polacy mieszkający za granicą wysyłają do ojczyzny równowartość ok. 7 miliardów dolarów rocznie, nic więc dziwnego, że polscy emigranci od dawna są atrakcyjną grupą docelową dla firm zajmujących się przekazami pieniężnymi. Jednak w ostatnich latach niedobór pracowników, spowodowany szybkim wzrostem gospodarczym i emigracją 2 mln Polaków, uczynił z naszego kraju czołowy cel wyjazdów dla pracowników z sąsiednich państw, takich jak Ukraina. W 2017 r. wydano Ukraińcom ok. 1,7 mln pozwoleń na pracę w Polsce.

Obecnie, nawet do 95% pieniędzy przesyłanych na Ukrainę może być dostarczanych fizycznie w gotówce. Azimo chce to zmienić.  Nowa usługa pozwoli klientom w Polsce korzystać z tego samego produktu, który fintech oferuje w 27 innych krajach europejskich. Klienci będą mogli wysyłać pieniądze do 190 krajów i terytoriów na całym świecie, korzystając z takich metod jak przelew bankowy, odbiór gotówki czy doładowanie telefonów komórkowych (przelew na numer telefonu).

Azimo jest wspierane przez kilka renomowanych funduszy inwestycyjnych; obok polskiego MCI TechVentures, także przez azjatyckiego giganta Rakuten, Sillicon Valley Bank, e.ventures, Frog Capital, TA Ventures oraz GR Capital.

/Rafał Tomaszewski