Zbiórka Curve w najkrótszym czasie osiągnęła także poziom 6 mln GBP na Crowdcube – udało się to w 2 godziny i 49 minut. Runda zakończyła się 27 maja o 15:00 czasu brytyjskiego.

Fintech Curve zakończył rundę crowdfundingu

Zbiórka corwdfundignowa Curve okazała się dużym sukcesem. Początkowo celem fintechu było osiągnięcie poziomu 1 mln funtów (chociaż ustawienie tak niskiego celu nie było zapewne przypadkiem), a granice 4 mln GBP udało się pobić w niespełna jedną godzinę.

Fundusze pozyskane za pomocą crowdfundingu uzupełnią ostatnią rundę inwestycyjną, w której Curve pozyskało 95 mln dolarów. Środki zostaną wykorzystane na ekspansję w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz na uruchomienie usług kredytowych Curve Credit w Wielkiej Brytanii i na Starym Kontynencie. W związku z tym przed końcem 2020 roku fintech zamierza zatrudnić 200 dodatkowych pracowników.

W komunikacie czytamy, że rok 2021 jest bardzo udany dla Curve. Fintech podwoił liczbę klientów, zwiększył wolumen obsługiwanych transakcji o ponad 1 mld funtów do poziomu 2,6 mld GBP oraz zatrudnił ponad 100 nowych pracowników. Obecnie Curve jest wyceniane na niespełna 600 mln GBP.