W płatnościach Apple Pay numer karty nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia – czytamy w komunikacie.

Apple Pay już dostępne dla użytkowników DiPocket

Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą jednorazowego, unikalnego, generowanego dynamicznie kodu bezpieczeństwa. Użyta w rozwiązaniu Apple Pay usługa Mastercard Digital Enablement Service (MDES) wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak tokenizacja, szyfrowanie czy EMV, aby zapewnić bezpieczeństwo danych użytkownikom. Apple Pay to już kolejne płatności mobilne wdrożone przez polsko-brytyjski fintech. Wcześniej DiPocket udostępnił klientom Google Pay.

DiPocket nawiązał także współpracę z Żabką, Mastercard i Santander Bank Polska w sprawie sprzedaży kart płatniczych Up and Go. To karta przedpłacona, która współpracuje z aplikacją mobilną. Więcej na temat Up and Go można przeczytać w podlinkowanym tekście powyżej.

Wracając do Apple Pay – korzystanie z płatności mobilnych w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch. Apple Pay w Polsce oferują już praktycznie wszystkie duże banki i znaczna liczba fintechów.

Transakcje online za pomocą Apple Pay autoryzuje się poprzez przyłożenie palca do czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne wciśnięcie przycisku z boku urządzenia i spojrzenie w kierunku ekranu, z użyciem funkcji Face ID. Z Apple Pay można także korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym komputerze Mac wprowadzonym w 2012 r. lub później, z systemem macOS Sierra, i potwierdzić płatność za pomocą iPhone’a 6 lub nowszego, Apple Watch lub funkcji Touch ID na nowym MacBooku Pro i MacBooku Air.