Rundzie inwestycyjnej przewodziły fundusze Defy Partners i Quest Ventures, a udział w niej wzięły także GK Plug and Play, Next Billion Ventures, Alto Partners Multi-Family Office i Kanmo Group.

Fintech GajiGesa pozyskał 2,5 mln dolarów dofinansowania

GajiGesa to platforma fintech, która oferuje szereg rozwiązań finansowych – chodzi między innymi o elastyczny dostęp do zarobionych pieniędzy, opłacanie rachunków, edukację finansową, czy narzędzia do zarządzania budżetem. Firma powstała niecały rok temu, a założyli ją doświadczeni menadżerowie z branży fintech i zarazem małżeństwo – Martyna Malinowska i Vidit Agrawal (zdjęcie główne).

Martyna Malinowska to absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Większość swojej kariery spędziła w Azji, pracując dla takich banków jak JP Morgan, UBS, czy Standard Chartered Bank. Z kolei Vidi Agrawal posiada doświadczenie wyniesione między innymi z Ubera, czy Stripe.

GajiGesa pionierem na rynku zaliczek pracowniczych w Indonezji

W komunikacie czytamy, że elastyczny dostęp do zarobków zyskuje coraz większą popularność w krajach Zachodu. Giganci pokroju Visa czy PayPal nawiązali ostatnio współpracę z fintechami zajmującymi się właśnie tą dziedziną. W Azji tego typu rozwiązania są dopiero na początkowym etapie rozwoju, a GajiGesa zamierza być ich pionierem w Indonezji. To rynek zatrudniający około 129 mln pracowników, z których większość nie posiada dostępu do zaawansowanych usług finansowych.

Aplikacja GajiGesa umożliwia pracownikom monitorowanie swoich zarobków i dostęp do wypracowanych pieniędzy w czasie rzeczywistym – chodzi o zaliczki pracownicze. Dzięki apce można także opłacać rachunki i korzystać z narzędzi do edukacji finansowej.

– GajiGesa ma zapewnić Indonezyjczykom dostęp do zaliczek pracowniczych i narzędzi pozwalających na wygodne zarządzanie finansami. Nasza platforma szybko stała się cenionym rozwiązaniem dla pracodawców pragnących zapewnić swoim pracownikom wsparcie finansowe w tych niepewnych czasach. Pracownicy korzystający z naszych usług są bardziej zaangażowani w pracę i mają większą kontrolę nad swoimi finansami – mówi Martyną Malinowska, co-founder GajiGesa.