Prowadzisz rozliczenia w kraju i za granicą? Otrzymujesz wynagrodzenie w obcej lub lokalnej walucie? Przyjmujesz środki od kontrahentów? Wirtualny rachunek IBAN w IgoriaCard umożliwi przyjmowanie środków od osób trzecich w różnych walutach. Rachunek rozpoznawany jest przez banki jako indywidualny, imienny 26-cyfrowy numer konta skojarzony z portfelem IgoriaCard – czytamy w komunikacie rozesłanym do klientów.

Wirtualne rachunki IBAN w ofercie IgoriaCard

Wirtualne rachunki dostępne są w takich walutach jak złotówki, euro, dolar, frank szwajcarski, funt brytyjski, korona czeska, lew bułgarski, forint węgierski, lej rumuński, korona duńska, korona norweska, korona szwedzka, dolar australijski i dolar kanadyjski. Środki będą dostępne na karcie płatniczej bezpośrednio po ich zaksięgowaniu – po wcześniejszej aktywacji wirtualnego IBAN na rachunku karty wielowalutowej IgoriaCard.

Jak aktywować usługę? Należy zalogować się na platformę IgoriaCard i w zakładce „Rachunki” wybrać „Otwórz IBAN”. Następnie wskazujemy walutę wirtualnego rachunku IBAN oraz rachunek w portfelu IgoriaCard, z którym chcemy go skojarzyć. Można aktywować kilka wirtualnych kont IBAN i skojarzyć je z rachunkami pomocniczymi – ma to pozwolić na lepszą kontrolę rozliczeń.

Otwarcie jednego rachunku IBAN dla klientów indywidualnych to koszt 25 euro opłaty początkowej i 8 euro miesięcznie. Opłatami obarczone są także wpłaty na rachunek. Pełny cennik IgoriaCard dla wirtualnych rachunków IBAN można pobrać tutaj.

IgoriaCard to polska odpowiedź na Revoluta. Fintech oferuje między innymi bezpłatne rachunki walutowe i kartę pozwalającą na płatności w 17 walutach. Spółka posiada status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez KNF i jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NewConnect).